Kluby i Sekcje SAPiK-u - ani chwili na nudę!

 

Za nami kolejny rok działalności sekcji i klubów SAPiK - u, który podsumował podczas sesji Rady Powiatu dyrektor Kamil Klimek . Rok na pewno udany i to pod wieloma względami! W tym okresie z oferty przygotowanej przez 25 sekcji skorzystało ogółem 820 osób ze Szczecinka i z Powiatu Szczecineckiego – ponad sto więcej niż w roku ubiegłym! Warto zaznaczyć, że do grona znanych i lubianych sekcji dołączyły nowe, a wśród nich Szczecinecki Klub Fantastyki, Dziecięce Spotkania Literackie i Młodzieżowe Spotkania Kabaretowe. Sekcje te zgromadziły ponad 60 nowych uczestników. Rok 2014 to również kontynuacja cieszących się dużą popularnością zajęć w terenie – w miastach i miejscowościach Powiatu Szczecineckiego. Przez 10 miesięcy instruktorzy trzech sekcji: Dziennikarstwa Radiowego, Dziecięcego Klubu Literackiego oraz Świetlicy Hip – Hop prowadzili regularnie zajęcia dla dzieci w Bornem Sulinowie, Barwicach, Grzmiącej i Żółtnicy. Warto w tym miejscu podkreślić, że dzieci z Żółtnicy, dzięki transportowi zorganizowanemu przez SAPiK, miały okazję wziąć udział w wielu szczecineckich wydarzeniach kulturalnych.

Podopieczni naszych sekcji przez cały rok intensywnie uczestniczyli też w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych naszego miasta i powiatu. Wielu z nich miało również okazję pokazać swoje umiejętności podczas imprez ogólnopolskich i międzynarodowych. Do najważniejszychz nich należy zaliczyć m.in. Mistrzostwa Polski w 10-ciu Tańcach PTT i FTS oraz imprezy w Anglii, Niemczech i Czechach. Rok 2014 przyniósł także nominację dla ZTW „REBELIA” do wzięcia udziału w prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Teatrów „La Strade Della Musica” w Rzymie.

Prawdziwym przebojem minionego roku stała się bez wątpienia seria spotkań, które mają na celu integrację podopiecznych z poszczególnych sekcji podczas wspólnej zabawy. W roku 2014 dzieci i młodzież wzięły udział w wielu takich imprezach m.in.: w Balu Maskowym, Walentynkach, Dniu Św. Patryka, Warsztatach pisania pisanek metodą batikową czy Halloween na Kilińskiego. Niewątpliwie dużą niespodzianką dla podopiecznych sekcji i klubów SAPiK było przedstawienie „SMERFY”, w którym wystąpili instruktorzy na co dzień pracujący na Kilińskiego. Przedstawienie obejrzało ponad 150 dzieci wraz z rodzicami.

Rok 2014 to również kontynuacja wielkich zmian w SAPiK-owym ogrodzie przy ul. Kilińskiego 1. Po licznych, nowych nasadzeniach, przyszedł czas na nową murawę. Nasz ogród zazielenił się od położenia kilkuset metrów kwadratowych trawy z rolki. W centralnej części ogrodu, w miejscu starej, niedziałającej fontanny, wybudowana została piękna wiata, która pełni wiele funkcji. Jest ona zarówno schronieniem przed deszczem czy słońcem podczas relaksu oraz sceną podczas występów podopiecznych naszych sekcji. W maju zaplanowaliśmy uroczyste otwarcie „Zaczarowanego ogrodu na Kilińskiego”. Zapraszamy!

 

 

 

 

 

Repertuar kina "Wolność" 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na:

    

NEWSLETTER

Wpisz poniżej swój e-mail, aby otrzymywać najświeższe aktualności.