Włodzimierz Piesiak - Gryfita Szczecinecki 2015!

 

 

Za nami druga edycja konkursu Szczecineckiej Nagrody Kultury „Gryfita Szczecinecki”. W tym roku Kapituła Konkursu jednogłośnie okrzyknęła zwycięzcą Włodzimierza Piesiaka -dyrektora Szkoły Muzycznej w Szczecinku oraz wieceprezesa Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego. Twórcę Szczecineckiej Małej Filharmonii, pomysłodawcę i realizatora „Międzynarodowych Warsztatów Instrumentów Dętych”. Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z naszym tegorocznym Gryfitą.

 

Który z Pana sukcesów dał Panu najwięcej radości i satysfakcji?

 

Największy sukces to zauważalna aprobata społeczności lokalnej dla naszych działań. Nasze koncerty Małej Filharmonii cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Staramy się tak dobierać repertuar, aby satysfakcję mieli wszyscy: publiczność oraz uczniowie i nauczyciele grający w orkiestrze. Nie sposób nie wspomnieć, że jest to sukces wielu ludzi, z którymi współpracuję w Szkole Muzycznej i w Szczecineckim Towarzystwie Muzycznym. 

 

Czy Szczecinek jest Pana zdaniem ważnym punktem na kulturalnej mapie  Polski?

 

Szczecinek jest moim zdaniem wyróżniającym się miastem w dziedzinie działalności kulturalnej. Jest to zasługa mądrej polityki kulturalnej miasta i kompetentnych osób, które się kulturą w mieście zajmują.

 

Jakie są Pana najbliższe plany twórcze?

 

Moim planem jest nie zmniejszać tempa, docierać z muzyką do jak najszerszego grona słuchaczy i zaszczepiać naszym uczniom miłość do muzyki.

 

Repertuar kina "Wolność" 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: