Marcin Wilk

 

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Marcinem Wilkiem, pasjonatem fotografii, członkiem międzynarodowych stowarzyszeń fotograficznych, laureatem wielu prestiżowych konkursów, którego blog fotograficzny przyczynia się do promocji Szczecinka na całym świecie. Zasługi Marcina Wilka doceniła Kapituła Konkursu „Gryfita Szczecinecki”, przyznając mu wyróżnienie w kategorii fotografia.

 

Który z Pana sukcesów dał Panu najwięcej radości i satysfakcji ?

 

Było ich sporo, ale jednym z ważniejszych sukcesów było zdobycie 4 miejsca na świecie w międzynarodowym konkursie fotograficznym Stowarzyszenia Fotoreporterów Ślubnych, Q4 2010 WPJA.

Stowarzyszenie fotoreporterów ślubnych (WPJA) to jedna z najbardziej prestiżowych organizacji, zrzeszająca najlepszych fotoreporterów i fotografów ślubnych z całego świata, zatem samo zakwalifikowanie się do stowarzyszenia było bardzo trudne (a co dopiero zdobycie tak wysokiego miejsca), gdyż członkostwo w WPJA jest uzależnione od pozytywnego wyniku drobiazgowej i bardzo krytycznej weryfikacji dorobku fotografa. Kryteria przyjęcia spełnia mniej niż 5% fotografów ubiegających się o członkostwo w organizacji. Członkami WPJA zostają jedynie najbardziej uzdolnieni profesjonaliści z branży fotografii ślubnej kierujący się w swojej pracy podejściem dokumentalnym i reporterskim.

 

Czy Szczecinek jest Pana zdaniem ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski ?

 

Z pewnością dla „lokalnych patriotów” oraz osób uczestniczących czy śledzących wydarzenia kulturalne w regionie, Szczecinek jest ważnym ośrodkiem kulturalnym, o czym świadczy choćby liczba i kaliber imprez organizowanych w wakacje, a także liczba osób w nich uczestniczących. Jednak w skali kraju, Szczecinek nie jest jeszcze aż tak rozpoznawalny, zatem przed nami sporo pracy promującej miasto na arenie krajowej.

 

Jakie są Pana najbliższe plany twórcze ?

 

Ponieważ obecnie fotografią zajmuję się czysto hobbystycznie - z pasji, a nie zawodowo - zarobkowo, to mogę pozwolić sobie na ten komfort, że nie planuję działań i nie układam harmonogramu. Czerpię z tego, co przynosi każdy kolejny dzień - Carpe diem ;)

 

Repertuar kina "Wolność" 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: