Krzysztof Kalisiak

 

Prezentujemy Państwu krótki wywiad z nagrodzonym w kategorii film i teatr podczas konkursu „Gryfita Szczecinecki” - Krzysztofem Kalisiakiem. Laureat od 2007 roku zawodowo związany jest z produkcją filmową, telewizyjną i teatralną. Współpracował m.in. z Agnieszką Holland, Kasią Adamik, Maciejem Kowalewskim, Andrzejem Barańskim. Zrealizował dwie części filmu „Mysia Wyspa”.

 

Który z Pana sukcesów dał Panu najwięcej radości i satysfakcji?

 

Myślę, że największą satysfakcję i największą radość przynosi mi to, czym się zajmuję. To fantastyczna praca, dzięki której mam możliwość poznania wspaniałych ludzi w specyficznych sytuacjach i odwiedzenia miejsc często niedostępnych dla zwykłych śmiertelników. A jeśli wszystko się zamknie w skończonej produkcji, która spotyka się z ciekawym odbiorem wśród widzów, wtedy mamy pełny sukces.

 

Czy Szczecinek jest Pana zdaniem ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski?

 

Szczecinek jest dla mnie najważniejszym miejscem na każdej mapie. Z roku na rok potencjał kulturalny naszego miasta rośnie. Jest wiele imprez kulturalnych, wiele wydarzeń, które spotykają się z żywym i szczerym zainteresowaniem odbiorców - a to jest bezcenne. Warto tu wspomnieć o ekstrakcie szeroko rozumianej kultury i sztuki, czyli o tegorocznym Art Pikniku i wielu innych koncertach,  warsztatach i wydarzeniach kulturalnych wypełniających kalendarz Szczecinka. Myślę, że jest ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski.

 

Jakie są Pana najbliższe plany twórcze?

 

Chcę zrobić kilka filmów dokumentalnych z prawdziwego zdarzenia opowiadających o ludziach związanych ze Szczecinkiem.

 

Repertuar kina "Wolność"

 

 

Andrzej Górka

 

 

 

Prezentujemy Państwu krótki wywiad z nagrodzonym w dziedzinie literatura podczas konkursu Gryfita Szczecinecki – Andrzejem Górką - animatorem życia kulturalnego, poetą, autorem cyklu wierszy „Mężczyzna po trzydziestce”, laureatem konkursów literackich.
 

Który z Pana sukcesów dał Panu najwięcej radości i satysfakcji?

Najwięcej radości przyniosła mi nagroda, którą otrzymałem w 2013 roku w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jana Krzewniaka w Karczewie k. Otwocka. Magiczna była też dla mnie samauroczystość finałowa tego konkursu, która miała miejsce podczas DniKarczewa. Wtedy moje nagrodzone wiersze czytał znany aktor teatralnyi filmowy Stanisław Górka – zbieżność nazwisk przypadkowa, ale bardzo miła :)
 

Czy Szczecinek jest Pana zdaniem ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski?

Bardzo ważnym. Szczecinek to miasto ludzi kulturalnie aktywnych we wszystkich chyba dziedzinach twórczości. Znane jest też w całym kraju jako ważny ośrodek tańca towarzyskiego i współczesnego oraz poezji. Wielkie wrażenie robi również bogactwo i zróżnicowanie oferty kulturalnej, przygotowywanej z myślą o mieszkańcach Szczecinka i regionu oraz turystach.
 

 

Jakie są Pana najbliższe plany twórcze?

Mówiąc pół żartem, pół serio, to mój ulubiony podmiot liryczny – „mężczyzna po trzydziestce”, zdążył już skończyć 45 lat i w wierszach, które teraz powstają i powstaną w przyszłości trzeba się do tego biograficznego faktu jakoś poetycko ustosunkować...