Andrzej Górka

 

 Prezentujemy Państwu krótki wywiad z nagrodzonym w dziedzinie literatura podczas konkursu Gryfita Szczecinecki – Andrzejem Górką - animatorem życia kulturalnego, poetą, autorem cyklu wierszy „Mężczyzna po trzydziestce”, laureatem konkursów literackich.
 

Który z Pana sukcesów dał Panu najwięcej radości i satysfakcji?

Najwięcej radości przyniosła mi nagroda, którą otrzymałem w 2013 roku w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jana Krzewniaka w Karczewie k. Otwocka. Magiczna była też dla mnie sama uroczystość finałowa tego konkursu, która miała miejsce podczas Dni Karczewa. Wtedy moje nagrodzone wiersze czytał znany aktor teatralny i filmowy Stanisław Górka – zbieżność nazwisk przypadkowa, ale bardzo miła :)
 

Czy Szczecinek jest Pana zdaniem ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski?

Bardzo ważnym. Szczecinek to miasto ludzi kulturalnie aktywnych we wszystkich chyba dziedzinach twórczości. Znane jest też w całym kraju jako ważny ośrodek tańca towarzyskiego i współczesnego oraz poezji. Wielkie wrażenie robi również bogactwo i zróżnicowanie oferty kulturalnej, przygotowywanej z myślą o mieszkańcach Szczecinka i regionu oraz turystach.
 

Jakie są Pana najbliższe plany twórcze?

Mówiąc pół żartem, pół serio, to mój ulubiony podmiot liryczny – „mężczyzna po trzydziestce”, zdążył już skończyć 45 lat i w wierszach, które teraz powstają i powstaną w przyszłości trzeba się do tego biograficznego faktu jakoś poetycko ustosunkować...

 Repertuar kina "Wolność" 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: