Repertuar                       

 

 Munio: Strażnik księżyca Emisja: data: godzina:
24 marca godz.16:00
26 - 30 marca godz.16:00
Gatunek / Czas trwania:

Animacja / Francja / 1 h 25 min / B.O

 

Opis:

Munio niespodziewanie zostaje wybrany Strażnikiem Księżyca. Dla równowagi mianowany zostaje również Strażnik Słońca – Stalon. Pierwszego dnia ich nowej pracy zły mag wykrada Słońce i Księżyc. Czas je odzyskać!

 

 

 Porady na zdrady

 

 


 

 

 

 Emisja: data: godzina:
24 marca godz.18:00
26 - 28 marca godz.18:00
30 marca godz.18:00
Gatunek / Czas trwania:

Komedia rom. / Polska 1 h 37 min / od 15 lat

 

Opis:

Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) – coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę "przeciwnika", bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny – mimo podjętych postanowień – znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu…  

 

 

Milczenie Emisja: data: godzina:
24  marca godz.20:00
26 - 28 marca godz.20:00
30 marca godz.20:00
Gatunek / Czas trwania:  Dramat historyczny / 2 h 41 min./od 15 lat

 

Opis:

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.  

 

 Barbie w świecie gier
 Emisja: data: godzina:
31 marca godz.16:00
2 - 6 kwietnia godz.16:00
Gatunek / Czas trawania:  Animacja / USA / b.o / 1h 12 min.

 

Opis:

 

 

Przygotuj się na turbodoładowaną przygodę! Gdy Barbie zostaje w magiczny sposób wciągnięta w świat swojej ulubionej gry wideo, staje się jedną z pojawiających się w niej, ścigających się na wrotkach postaci. W grze poznaje nowych przyjaciół: uroczego Pana Chmurkę oraz Bellę, księżniczkę na rolkach. Razem dowiadują się, że pewien złośliwy Emotkowy Wirus chce przejąć kontrolę nad całą grą. Podczas wspólnej podróży z poziomu na poziom Barbie musi przemieniać się oraz wykazać się niespotykanymi umiejętnościami i nieszablonowym sposobem myślenia, aby ocalić zespół i wygrać grę!

 

Maria Skłodowska - Curie Emisja: data: godzina:
31 marca godz.18:00
2 - 4 kwietnia godz.18:00
6 kwietnia godz.18:00
Gatunek / Czas trawania:

Biograficzny / Dramat /od 13 lat / 1h 40 min.

 

Opis:

"Maria Skłodowska-Curie" to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji i wiedzy oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. W 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. Film w reżyserii Marie Noëlle to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

 

 

Pokot Emisja: data: godzina:
31 marca godz. 20:00
6 kwietnia godz.20:00
Gatunek / Czas trawania:

Dramat / Kryminał / od 15 lat / 2h 8 min.

 

Opis:

Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz uczy angielskiego w wiejskiej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało sąsiada-kłusownika. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren...  W niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja - polowanie. Policja szuka sprawcy. Duszejko rozpoczyna swoje własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących wniosków. Czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

 

 

 Życie animowane   (FILM W RAMACH ŚWIATOWEGO DNIA AUTYZMU, WSTĘP DARMOWY) Emisja: data: godzina:
2 kwietnia godz.11:30
Gatunek / Czas trawania:  

 

Opis:

"Życie animowane" to niezwykle ciepły i poruszający dokument potwierdzający maksymę, że najlepsze scenariusze pisze samo życie. Gdy w wieku trzech lat Owen Suskind zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia, a współczesna medycyna nie była w stanie mu pomóc, jego przyszłość wyglądała dosyć ponuro. Na ratunek przyszły animacje z wytwórni Walta Disneya, dzięki którym chłopak zaczął stopniowo reagować na bodźce docierające do niego z ekranu telewizora oraz porozumiewać z najbliższą rodziną.

 

 Azyl Emisja: data: godzina:
7 kwietnia godz.20:30 (2D napisy)
8 kwietnia godz.18:00  (2D dubbing), 20:30 (2D napisy)
9 kwietnia godz.13:15 (2D dubbing), 18:00 (2D dubbing), 20:30 (2D napisy)
10 kwietnia  godz.18:00  (2D dubbing), 20:30 (2D napisy)
11 kwietnia  godz. 17:00 (2D napisy ) 
 12 kwietnia godz.20:30 (2D napisy) 
13 kwietnia godz.18:00  (2D dubbing), 20:30 (2D napisy) 
Gatunek / Czas trawania:

Biograficzny / Dramat / USA / od 13 lat / 2 h 6 min.

 

Opis:

To jedna z takich historii, o które kino musiało się upomnieć. Poruszająca filmowa opowieść, która wydarzyła się naprawdę. Antonina Żabińska, żona dyrektora warszawskiego zoo, wspólnie z mężem, Janem, ukrywali podczas II wojny światowej dziesiątki Żydów. Osobiście wydostawali ich z getta i pomagali przetrwać w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego. Niektórzy ukrywani byli w miejscach przeznaczonych dla zwierząt, inni w willi Żabińskich. W 1965 roku Jan i Antonina Żabińscy zostali odznaczeni przez instytut Jad Waszem tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.  

 

 

 

 Piękna i bestia Emisja: data: godzina:
8 kwietnia godz.13:15 (2D dubbing), 15:30 (2D dubbing)
9 - 10 kwietnia godz.15:30 (2D dubbing)
 11 kwietnia godz. 14:30 (2D dubbing) 
 12 - 13 kwietnia godz.15:30 (2D dubbing) 
 14 - 15 kwietnia godz. 13:30 (3D dubbing), 18:00 (3D dubbing) 
17 kwietnia  godz. 13:30 (3D dubbing), 18:00 (3D dubbing)
18 kwietnia  godz. 13:30 (3D dubbing),
Gatunek / Czas trawania:  Fantasy / Musical / USA / od 6 lat / 2 h 9 min.

 

Opis:

Bella (Emma Watson) jest mieszkanką francuskiej wioski. Kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Maurycy (Kevin Kline) został uwięziony w pałacu okrutnej bestii (Dan Stevens), postanawia odnaleźć jego siedzibę. Dziewczyna oferuje mu swe życie, w zamian za życie ojca. Potwór przystaje na propozycję. Ku zdziwieniu Belli, bestia nie więzi jej w lochu. Zamiast tego dziewczyna zamieszkuje w pięknej komnacie pełnej zaczarowanych przedmiotów, takich jak: zegar Trybik (Ian McKellen), świecznik Płomyk (Ewan McGregor), czy miotełka Puf Puf (Gugu Mbatha-Raw). Tymczasem Maurycy chcąc uratować swą córkę, zwraca się o pomoc do pewnego myśliwego - Gastona (Luke Evans), który jest zakochany w Belli.  

 

 Zając Max ratuje Wielkanoc Emisja: data: godzina:
14 - 15 kwietnia godz.16:00
17 - 18 kwietnia godz.16:00
Gatunek / Czas trawania:  Animacja / Familijny / Niemcy / b.o / 1h 19 min

 

Opis:

Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego. 

 

 

 Chata Emisja: data: godzina:
14 - 15 kwietnia godz. 20:30
17 kwietnia godz.20:30
Gatunek / Czas trawania:  Dramat / USA / od 12 lat / 2h 12 min.

 

Opis:

Mack jest szczęśliwym mężem i ojcem trojga wspaniałych dzieci. Pewnego dnia jego rodzinę dotyka tragedia. Najmłodsza córka Missy zostaje porwana. Wszelkie dowody wskazują na morderstwo, choć ciała nie udaje się odnaleźć. Mack popada w coraz głębszą rozpacz, która powoli oddziela go od świata i rodziny. Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list z zaproszeniem do leśnej chaty, w której rozegrał się dramat Missy. List wydaje się pochodzić od samego Boga. Pełen wątpliwości i obaw Mack decyduje się na spotkanie z nieznanym, które okaże się być niezwykłym doświadczeniem pozwalającym zrozumieć sens rodzinnej tragedii i zupełnie inaczej spojrzeć na życie i świat.  

 

 Zerwany kłosSEANS SPECJALNY Emisja: data: godzina:
23 kwietnia godz.16:00
Gatunek / Czas trawania:  Dramat / Religijny / Polska / od 12 lat / 1h 35 min.

 

Opis:

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina. Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa bł. Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki? Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.  

 

 

 Wielka wyprawa Molly Emisja: data: godzina:
24 – 26 kwietnia godz.16:00
Gatunek / Czas trawania:

Animacja / Familijny / Niemcy / b.o / 1h 10 min.

 

Opis:

„Wielka wyprawa Molly” to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby był mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowie, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Tata ma przed sobą jeszcze trochę wysiadywania. O nie! Zapomnieli o czapce! Molly i jej nakręcany zabawkowy przyjaciel, Edison, wyruszają na wielką wyprawę – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania .

 

 

 

Kong: Wyspa czaszki Emisja: data: godzina:
23 kwietnia godz.18:00
24 - 25 kwietnia godz.18:00
Gatunek / Czas trawania:

 Fantasy / Przygodowy / USA / od 15 lat / 1h 58 min.

 

Opis:

Dzięki pierwszym zdjęciom wykonanych z orbity udaje się odkryć wyspę, o której krążyły dotychczas zaledwie legendy. Na nowy ląd udaje się ekipa naukowców w eskorcie doświadczonych żołnierzy. Wyspa Czaszki okazuje się zamieszkała przez mitycznego Konga i wiele innych potężnych i niebezpiecznych stworzeń. Misja badawcza zamienia się w walkę o przetrwanie…  

 Logan: Wolverine Emisja: data: godzina:
23 kwietnia godz.20:30
24 - 25 kwietnia godz. 20:00
Gatunek / Czas trawania:

Dramat / Akcja / Sci-Fi / USA /od 15 lat / 2h 17 min.

 

Opis:

W niedalekiej przyszłości zmęczony życiem Logan opiekuje się schorowanym Profesorem X w kryjówce przy granicy meksykańskiej. Wysiłki Logana, by ukryć się przed światem i ochronić swoje dziedzictwo, zostają zniweczone, gdy pojawia się młoda mutantka, ścigana przez mroczne siły.  

  

 

 

Repertuar kina "Wolność"

  

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: