Repertuar kina

  

Miłość i miłosierdzie

 Emisja: data: godzina:
27 maja godz. 10:00
Gatunek / Czas trawania:  Religijny / Polska / 10+ / 1 godz. 30 min.

 

Opis:

Spokojne i przepełnione wiarą życie siostry Faustyny Kowalskiej zmienia się pewnego dnia nieodwracalnie. Oczom zakonnicy ukazuje się bowiem Jezus Chrystus, który zleca jej misję głoszenia prawdy o Jego Miłosierdziu i przygotowania świata na jego ostateczne przyjście. Zadanie to wydaje się niemożliwe do zrealizowania, ale siostra Faustyna zrobi wszystko, aby je wypełnić. Na światło dzienne wychodzą kolejne dowody na to, że zakonnica naprawdę widywała Jezusa. Po przeprowadzeniu badań naukowych, okazuje się, że podobizna Chrystusa widoczna na obrazie namalowanym według jej wskazówek jest identyczna z rysami twarzy i sylwetką uwiecznionymi na całunie turyńskim. Działalność polskiej zakonnicy daje początek kultowi Bożego Miłosierdzia, który czczony jest przez setki milionów osób na wszystkich kontynentach świata. Niezwykłe spotkanie siostry Faustyny i Jezusa zostało potwierdzone przez wielu papieży, w tym Jana Pawła II, który 30 kwietnia 2000 roku oficjalnie uznał ją za świętą i ustanowił święto Bożego Miłosierdzia, którego w wizjach siostry Faustyny domagał się sam Jezus.   

 

 

 

 

Hellboy

 Emisja: data: godzina:
24 maja  godz. 18:00 
25 - 26 maja  godz. 17:00  
30 maja   godz. 18:00
Gatunek / Czas trawania:  Fantasy / USA / 15+ / 2 godz. / 2D napisy

 

Opis:

Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse wzrosną jeszcze bardziej, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła. Zanim dojdzie do decydującego starcia Hellboy musi odzyskać swych dawnych sprzymierzeńców…  

 

 

 

 

 Ciemno, prawie noc

 Emisja: data: godzina:
24 maja godz. 20:30
25 maja godz. 19:30
26 maja godz. 19:30
 27 maja godz. 20:30 
30 maja godz. 20:30 
Gatunek / Czas trawania: Kryminał / Polska / 16 + / 1 godz. 54 min.

 

Opis:

Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu. Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny. Z czasem ponura intryga kryminalna połączy w jedno zaginięcia dzieci, wojenną przeszłość, legendę zaginionego skarbu oraz losy samej Alicji, która na swojej drodze zmierzy się z czystym wcieleniem zła, jak i zyska sojuszników, stojących po stronie dobra. Mroczna i piękna sceneria miasta oraz okolic zamku Książ dopełniają świat barwnych i niebezpiecznych postaci, w którym nasza bohaterka przestaje oceniać rzeczywistość tak jak dotychczas…  

 

 

 

 

 After

 Emisja: data: godzina:
31 maja godz. 18:00
1 - 2 czerwca  godz. 17:00 
3 - 4 czerwca  godz. 18:00 
Gatunek / Czas trawania: Dramat / USA / 16+ / 1 godz. 40 min. / 2D napisy

 

Opis:

Pilna uczennica i oddana córka Tessa Young zaczyna pierwszy rok college’u z wielkimi ambicjami. Doskonale wie, co chce osiągnąć, jaką drogą ma podążać i kim powinna się stać. To uporządkowane życie rozpadnie się jak domek z kart w chwili, gdy Tessa spotka tajemniczego Hardina Scotta. W jego spojrzeniu kryje się mrok, jego ciało pokrywają tatuaże, a jego zachowanie pełne jest buntu. Hardin jest wszystkim, czego Tessa starała się unikać w dotychczasowym życiu, ale po jednym spotkaniu nad jeziorem stanie się wszystkim, czego Tessa będzie odtąd pragnąć. Chłopak otworzy przed grzeczną i do bólu przyzwoitą Tessą, świat uczuć, doznań i namiętności o jakie nigdy wcześniej, by siebie nie podejrzewała. Odtąd nic już nie będzie takie samo… szczególnie, że wkrótce na jaw wyjdzie tajemnica z przeszłości Hardina Scotta.  

 

 

 

 

Topielisko. Klątwa La Llorony

 Emisja: data: godzina:
31 maja   godz. 20:00
1 - 2 czerwca   godz. 19:00
3 - 4 czerwca  godz. 20:00 
Gatunek / Czas trawania:  Horror / USA / 18+ / 1 godz. 33 min. / 2D napisy

 

Opis:

La Llorona. Płacząca kobieta. Przerażająca zjawa uwięziona między Niebem i Piekłem, skazana na okrutny los, który przypieczętowała własnymi czynami. Samo wymienienie jej imienia wzbudzało postrach na całym świecie od pokoleń. Za życia utopiła własne dzieci w szale zazdrości, po czym rzuciła się za nimi w rzeczne odmęty, płacząc z bólu. Teraz jej łzy są wieczne. Niosą ze sobą śmierć. Ci, którzy usłyszą jej wołanie w mroku nocy, są zgubieni. La Llorona czai się w ciemności i poluje na dzieci, rozpaczliwie usiłując zastąpić nimi własne. Z każdym kolejnym stuleciem jej żądza stawała się coraz bardziej nienasycona... a jej metody - coraz okrutniejsze. W latach 70. XX wieku w Los Angeles La Llorona grasuje w mroku nocy, prześladując dzieci. Pracownica opieki społecznej, która zignorowała ostrzeżenie matki z problemami podejrzanej o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo, wkrótce trafia wraz ze swoimi małymi dziećmi do przerażającego nadprzyrodzonego świata. Ich jedyną szansą na przetrwanie śmiercionośnego gniewu La Llorony może być pozbawiony złudzeń ksiądz, odprawiający mistyczne obrzędy, aby utrzymać zło w ryzach na skraju światów, gdzie ścierają się ze sobą strach i wiara. Strzeżcie się jej mrożącego krew w żyłach lamentu... Nie cofnie się przed niczym, aby zwabić was w ciemność. Bo jej cierpienie nie ma końca. Jej dusza nigdy nie zazna spokoju. Nie ma ucieczki od klątwy La Llorony.


 


 

 

Kraina cudów

 Emisja: data: godzina:
24 maja  godz. 14:00,  godz. 16:00 
25 - 26 maja godz. 13:00,  godz. 15:00
29 - 31 maja  godz. 14:00,  godz. 16:00 , dodatkowy seans - 31.05, godz. 9:00
1 - 2 czerwca  godz. 13:00,  godz. 15:00 
 3 - 5 czerwca  godz. 14:00,  godz. 16:00
Gatunek / Czas trawania: Animacja / Hiszpania / BO / 1 godz. 25 min. / 2D dubbing

 

Opis:

June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra... June wkrótce odkryje, że park istnieje tylko w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić jego cudowną atmosferę..   

 

 

 

 

Paskudy. UglyDolls

 Emisja: data: godzina:
7 czerwca godz.16:00
8 - 9 czerwca  godz. 15:00
10 czerwca  godz.16:00
12 - 13 czerwca   godz.16:00 
14 czerwca   godz. 14:00 
15 czerwca   godz. 13:00  
17 - 18 czerwca  godz. 14:00 
Gatunek / Czas trawania:  Animacja / USA / BO / 1 godz. 27 min.

 

Opis:

Paskudy są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonej na uboczu mieścinie Uglyville. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało. Ona pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudom nie dane jest trafiać do rąk dzieciaków. Razem z grupą przyjaciół przedostaje się do skostniałego, pełnego reguł miasta lalek idealnych. Wszystko tu jest eleganckie, symetryczne, ale zimne i pozbawione uroku. Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym, by być wspaniałym?! Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie i nieść radość dzieciom? No raczej, bo przecież paskudne jest cudne! 

 

 

 

 

John Wick 3

 Emisja: data: godzina:
7 czerwca godz.18:00
8 - 9 czerwca  godz. 17:00
10 czerwca  godz.18:00
13 czerwca   godz.18:00 
Gatunek / Czas trawania:  Thriller / USA / 15+ / 2 godz. 10 min. / 2D napisy

 

Opis:

Niedościgniony zabójca i miłośnik psów John Wick wpada w śmiertelnie poważne kłopoty. Likwidując jednego z członków wszechpotężnej Gildii Zabójców, Wick staje się celem najlepszych i najbardziej bezlitosnych fachowców w branży. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda, której nikt nie jest w stanie się oprzeć. Nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie mógłby się skryć. Nie ma takiego twardziela, który stanąłby po jego stronie. Jego tropem rusza nawet tajemnicza piękność (Halle Berry), której boją się nawet umarli. Czyżby era Johna Wicka dobiegła końca?   

 

 

 

 

Tolkien

 Emisja: data: godzina:
7 czerwca  godz. 20:30 
8 - 9 czerwca  godz. 19:30 
10 czerwca  godz. 20:30 
 13 czerwca   godz. 20:30  
Gatunek / Czas trawania:  Biograficzny / USA / 13+ / 1 godz. 52 min. / 2D napisy

 

Opis:

„Tolkien” ukazuje kluczowe lata z życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o „Władcy pierścieni”. 

 

 

 

 

Dzień czekolady

   Emisja: data: godzina:
14 czerwca  godz. 16:00 
15 czerwca  godz. 15:00 
17 - 18 czerwca  godz. 16:00 
Gatunek / Czas trawania:  Familijny / Polska / 8+ / 1 godz. 15 min.

 

Opis:

"Dzień czekolady" to zachwycająca ekranizacja pełnej magii książki, która opowiada o przygodach Moniki i Dawida. Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę... nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia! "Dzień czekolady" to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze.

 

 


 

 

Godzilla II: Król potworów PREMIERA!

 Emisja: data: godzina:
14 czerwca  PREMIERA!
godz. 18:00 (3D dubbing), godz. 20:30 (2D dubbing)
15 czerwca godz. 17:00 (3D dubbing), godz. 19:30 (2D dubbing)
16 czerwca    godz. 20:30 (2D dubbing) 
17 czerwca godz. 18:00 (3D dubbing),  godz. 20:30 (2D dubbing) 
 18 czerwca godz. 18:00 (3D dubbing), godz. 20:30 (2D dubbing)
21 czerwca  godz. 18:00 (3D dubbing)  
22 czerwca 
godz. 17:00 (3D dubbing) 
23 czerwca   godz. 17:00 (3D dubbing)  
24 czerwca godz. 18:00 (3D dubbing) 
25 czerwca godz. 18:00 (3D dubbing)  
27 czerwca  godz. 18:00 (3D dubbing)  
Gatunek / Czas trawania: Akcja / USA / 12+ / 2 godz. 12 min.

 

Opis:

Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem - trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację... a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.

 

 

 

 

Aladyn

 Emisja: data: godzina:
21 czerwca godz. 15:30
22 - 23  czerwca  godz. 14:30
24 - 25 czerwca  godz. 15:30
 26 czerwca  godz. 16:00 
27 czerwca   godz. 15:30  
Gatunek / Czas trawania:  Przygodowy / USA / 10+ / 2 godz. 8 min. / 3D dubbing

 

Opis:

Reżyser filmu klasyczną animację Disneya wzbogacił o wartką akcję i typowe dla siebie zaczepne poczucie humoru. Fabularna adaptacja „Aladyna” zyskała też moc ekspresji i zupełnie nową siłę wyrazu. Duża w tym zasługa nie tylko znakomitego reżysera, lecz także odtwórców najważniejszych ról, jak choćby Willa Smitha („Ali”, „Faceci w czerni”, „W pogoni za szczęściem”), który wciela się w Dżina. Przebojowy aktor znany przede wszystkim z kina akcji i ról komediowych kreuje w „Aladynie” charyzmatyczną postać, która może w znaczący sposób zaważyć na losach wszystkich bohaterów filmu.


 


 

 

Oszustki PREMIERA! 

 Emisja: data: godzina:
21 czerwca PREMIERA!  godz. 20:30 
22 - 23 czerwca  godz. 19:30 
24 - 25 czerwca  godz. 20:30 
27 czerwca   godz. 20:30  
Gatunek / Czas trawania: Komedia / USA / 14+ / 1 godz. 34 min. / 2D napisy

 

Opis:

,,Oszustki'' - film Chrisa Addisona, doświadczonego brytyjskiego twórcy telewizyjnego i aktora komediowego, debiutującego w roli reżysera na dużym ekranie. Jego „Oszustki” odwracają klasyczny schemat – tym razem to kobiety, w które wcielają się Anne Hathaway („Interstellar”, „Praktykant”, „Diabeł ubiera się u Prady”) i Rebel Wilson („Pitch Perfect”, „Druhny”) rywalizują o względy młodego milionera. – W prawdziwym życiu nigdy nikogo nie oszukałam – mówiła Wilson, znana przede wszystkim z kapitalnego występu w „Druhnach”. – Dokonałam tego dopiero w filmie. Nasz film to opowieść o pewnej oszustce – kobiecie z klasą, granej przez Anne Hathaway, którą los styka z oszustką o wiele skromniej sytuowaną. I obie mocno dokazują na południu Francji. 

 

 

  

 

 

Agent kot

 Emisja: data: godzina:
28 czerwca  godz. 16:00
29 - 30 czerwca  godz. 15:00
1 - 4 lipca  godz. 16:00
Gatunek / Czas trawania: Animacja / Belgia / BO / 1 godz. 25 min. / 2D dubbing

 

Opis:

Kotka Roxi marzy o tym, by zostać agentką i brać udział w sekretnych misjach. Szansa na to pojawia się, kiedy w okolicy jej domu dochodzi do zuchwałych kradzieży, a sama Roxi dość przypadkowo zostaje wciągnięta w kryminalną intrygę. Na przekór kłopotom postanawia jednak wziąć sprawy w swoje pazurki i schwytać rabusiów. Szczęśliwie, nie jest sama, bo na swojej drodze spotyka brawurową ekipę pomocników. W ten sposób szeregi samozwańczych „detektywów” zasilają: wyszczekany pies Elvis, który niejednemu dał w kość, osioł Eustachy – mistrz kamuflażu o cyrkowych wręcz zdolnościach oraz neurotyczny kogut Ferdek – niezrównany i lekko niezrównoważony specjalista w dziedzinie ucieczek z kurnika. Wszyscy oni łączą siły w walce ze złem i ruszają tropem bandytów. Coś jednak idzie nie tak i to nasi bohaterowie zostają… uznani za szajkę złodziei! Ścigani przez policję, „agenci ściśle fajni” zrobią wszystko, by złapać przestępców i oczyścić swoje dobre imię.

 

 


 

 

X-Men: Mroczna Phenix

 Emisja: data: godzina:
28 czerwca  godz. 18:00
29 - 30 czerwca  godz. 17:00
1 - 2 lipca  godz. 18:00
4 lipca   godz. 18:00 
Gatunek / Czas trawania: Akcja / USA / 12+ / 2 godz./ 2D dubbing

 

Opis:

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i każdy inny mutant na naszej planecie. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny.  

 

 

 

 

Podły, okrutny, zły

 Emisja: data: godzina:
28 czerwca  godz. 20:15
29 - 30 czerwca  godz. 19:15
1 - 2 lipca  godz. 20:15
4 lipca    godz. 20:15
Gatunek / Czas trawania:  Biograficzny / USA / 16+ / 1 godz. 48 min. / 2D napisy

 

Opis:

Niewinna twarz Teda Bundy'ego (Zac Efron) skrywała tajemnice brutalnych mordów, w które Liz Kloepfer (Lily Collins) długo nie chciała uwierzyć. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Ted szybko zdobył serce Liz, która samotnie wychowywała córkę. Przez parę lat tworzyli sielankową rodzinę. Ideał runął, gdy Ted został aresztowany pod zarzutem makabrycznych zbrodni. Przystojny, czarujący, charyzmatyczny, czy podły, okrutny, zły? Losy Bundy'ego śledzi cała Ameryka - to pierwszy proces w historii transmitowany przez telewizję. Zakochane kobiety przyjeżdżają na salę sądową. Bundy zyskuje medialną sławę oraz rzeszę wierzących w jego niewinność fanek. Liz musi zdecydować, czy pozostać u jego boku, czy chronić siebie i córkę?

 

 

 

 

Repertuar kina "Wolność"

  

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: