Już w poniedziałek 17-go lutego rozpoczynają się długo oczekiwane ferie zimowe. To czas, kiedy dzieci ze Szczecinka i z powiatu szczecineckiego mogą odetchnąć od natłoku zajęć szkolnych, jednak na pewno nie będą się nudzić, ponieważ w mieście czeka na nie wiele ciekawych propozycji spędzenia czasu wolnego.


Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zaprasza na „Bajkowe ferie w trójwymiarze” do kina Wolność. Przez cztery dni dzieci będą miały okazję obejrzeć w 3d wyjątkowe bajki Disneya i to za jedyne 5zł. SAPiK proponuje również ferie pod hasłem "Po nitce do kłębka, czyli feryjne poszukiwania skarbu SAPiK-u".


Spółka AQUA-TUR, Miejska Jednostka Obsługi Oświaty oraz Dyrektorzy naszych szkół przygotowali ofertę dla uczniów szczecineckich podstawówek oraz gimnazjów- darmowe wejścia na basen w dni powszednie. W dniach: 17.02 - 21.02 oraz 24.02 - 28.02 w godzinach 7:00 - 16:00 dzieci będą mogły kąpać się do woli.

 

Interesującą opcję spędzenia feryjnego wypoczynku przygotowała Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna- Szkółka narciarsko - snowboardowa u podnóża Tatr, w nowoczesnym kompleksie narciarskim - Małe Ciche .W programie obozu, oprócz nauki jazdy, wycieczka do Zakopanego, relaks w Termach w Białce Tatrzańskiej i wiele innych atrakcji.

 

Muzeum Regionalne w Szczecinku nie pozostało obojętne na potrzeby dzieci i młodzieży, ponieważ przygotowało dla nich feryjne zajęcia historyczno – plastyczne, które odbywać się będą w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 11.00 -13.00.


Przez całe ferie otwarte będzie również lodowisku przy Zespole Szkół nr 1 im. KEN- „Biały Orlik", które zapewni wszystkim wspaniałą zabawę oraz ruch na świeżym powietrzu . Na lodowisku odbywać się będzie także nauka jazdy na łyżwach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, w godzinach 11:00-13:00.

 

Spółdzielczy Dom Kultury proponuje ferie pod hasłem „Zimowa laba w SDK”, podczas których na chętnych czekają rozmaite atrakcje.


Feryjnych rozrywek nie zabraknie również w Szkole Podstawowej nr 1, która organizuje w tym czasie półkolonie na terenie swojej placówki.


Jak widać dzieci i młodzież mają w czym wybierać, więc dobry humor i świetna zabawa gwarantowane!

Repertuar kina "Wolność" 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: