Naukowo i rozrywkowo

Po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkali się szczecineccy pasjonaci historii. W SAPiK-u przy ulicy Kilińskiego podsumowano tegoroczną edycję projektu "Szczecinek jakiego nie znamy". Młodzież przygotowała krótkie prezentacje dotyczące tematów poruszanych podczas spotkań i wykładów. Było dowcipnie i poważnie, naukowo i rozrywkowo, każda z drużyn biorących udział w projekcie wykazała się pomysłowością i inwencją. Były inscenizacje legend, scenki według autorskich pomysłów, niezwykle dowcipne prezentacje mulitmedialne, a nawet prezentacje okraszone zdjęciami wykonanymi z drona. Na spotkanie kończące projekt stawiło się wielu zaproszonych gości, między innymi wykładowcy, którzy tym razem stanęli po drugiej stronie i mieli okazję poznać historię miasta widzianą oczami młodzieży.

Imprezę zakończyło wspólne ognisko, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat i unikatową koszulkę przygotowaną specjalnie na tę edycję programu. Najaktywniejsze drużyny otrzymały też nagrody, które ufundowali między innymi: Wiesław Suchowiejko, poseł na Sejm RP, Nadleśnictwo Szczecinek, Muzeum Regionalne, Sławomir Miara oraz Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

Więcej informacji na temat spotkań, wykładów oraz relacje uczestników można znaleźć na stronie internetowej projektu www.poszukiwacze.sapik.pl.

 

DSC_0006.JPG DSC_0012.JPG DSC_0036.JPG DSC_0038.JPG DSC_0058.JPG
DSC_0062.JPG DSC_0065.JPG DSC_0095.JPG DSC_00999.jpg DSC_0101.JPG

 

Repertuar kina "Wolność" 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: