"Koniec Żartuf" wernisaż wystawy Macieja Gacy!

Organizatorzy Art Pikniku oraz autor, zapraszają na wernisaż wystawy rysunku satyrycznego „KONIEC ŻARTUF”, szczecineckiego plastyka, pana Macieja Gacy. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 13 lipca 2016 roku o godzinie 18:00 w sali południowej /I piętro /Centrum Konferencyjnego Zamek, ul. Mickiewicza 2.

 

Maciej Gaca

Rysownik, projektatnt wnętrz i mebli oraz zabawek dla dzieci, nauczyciel plastyki, kwiaciarz, fascynat pracy, człowiek licznych pasji, profesjonalista wielu fachów itp. itd. Postać barwna, życiorys pełen zwrotów akcji... - słowem Maciej Gaca.

Wszystko zaczęło się w 1946 r. w niedalekim Łubowie, gdy Marii i Romanowi Gacom rodzi się syn. Chłopiec dorastał, nauki pobierał, a w 1967 r. szczęśliwie ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, która to uczelnia życie jego dalsze w niemałym stopniu ukształtowała.

Potem tyrał w pocie czoła jako plstyk – dekorator w Garnizonowych Klubach Oficerskich, WSS Społem oraz współpracował jako rysownik satyryczny (!) z tygodnikami ,, Żołnierz Polski Ludowej" oraz ,,Ilustrowany Żołnierz Polski". Następnie projektował meble, nauczał dzieci plastyki, dekorował wystawy... W latach 80. uwiedziony możliwościami kapitalizmu podjął się produkcji zabawek (dodajemy, że atrakcyjnych i enyuzjastycznie przyjętych przez dorosłych i dzieci), a jakiś czas potem prowadzenia kwiaciarnii... Tam, wśród roslinnie tylko jednak kwiaty układał, ale i do sztuki rysunku powrócił! Początkowo drobiazgi (bileciki, dyplomy, laurki), dalej poważniej, gdy dla gazety "Temat" i TV Zachód... tworzy rysunki satyryczne oraz felietony komentujące lokalne sprawy bieżące i codzienność ( cykl "Zenek ma głos" oraz "Rysuje Maciek"). Dzięki internetowi i sieci telewizyjnej Vectra Macieja rysunki znają już nie tylko w Szczecinku...

Prywatnie Maciej Gaca jest mężem Basi i ojcem Asi i Mateusza.

 

0.jpg 1.jpg 2.jpg 3.jpg
4.jpg 5.jpg 6.jpg plakat_strona.jpg

Repertuar kina "Wolność" 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: