Nasze Place Wolności - wiersze poetów W.Banacha i B.Siwca.

 

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Klub Poetycki OPAL zapraszają na wieczór poetycko – muzyczny: NASZE PLACE WOLNOŚCI.

Nie tylko każdy z nas ma swój osobisty Plac Wolności, ale i większość miast w Polsce. Ma go Szczecinek i Bydgoszcz. Czy się różnią, a jeżeli tak, to czym - przekonamy się słuchając wierszy poetów bydgoskich:
Bartłomieja Siwca i Wojciecha Banacha, laureatów nagród artystycznych, członków Stowarzyszenia Pisarzy  Polskich Oddziału w Bydgoszczy ( W. Banach – prezes zarządu; B. Siwiec – członek zarządu)
Wojciech Banach – autor 19 książek poetyckich.

 

„PLAC PIASTOWSKI I INNE WIERSZE. BIAŁO – CZERWONY WYBÓR Z LAT 1978 – 2018”, ukazał się jesienią bieżącego roku. Ten zbiór wierszy odnosi się do tradycji a jednocześnie mówi o teraźniejszości współczesnego człowieka. Książka wzbogacona reprodukcjami pocztówek patriotycznych ze zbioru autora, mówi wyraźnie i dobitnie. Porusza.

 

Bartłomiej Siwiec – poeta, prozaik, publicysta, dramatopisarz. Redaktor antologii poezji patriotycznej NASZE  NIEPODLEGŁOŚCI (znajdą się niej również wiersze członków Klubu Poetyckiego OPAL).

Oprawa muzyczna – Waldemar Tomaszewski (trąbka i instrumenty klawiszowe),
Radosław Sokołowski - (gitara, śpiew) 
Moderator spotkania – Krystyna Mazur

14 listopad  2018r., godz. 17.00 Szczecinek, CK Zamek, Piano Bar
ul. Mickiewicza 2

 

 

 

 

 

 

 


Repertuar kina "Wolność" 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: