DZIECI DZIECIOM - WARSZTATY FILMOWE „HALO ECHO"!

W ramach szczecineckiego II Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych Filmów Animowanych „halo echo”, w dniu 11 maja br., zostały przeprowadzone warsztaty filmowe. Organizatorem warsztatów był Zespół Szkół Społecznych STO w Szczecinku. Starsze dzieci i młodzież wtajemniczały w tajniki animacji poklatkowej młodsze dzieci. W czterogodzinnych zajęciach warsztatowych, skierowanych do przedszkolaków, powstawał film animowany, ilustrujący szczecinecką legendę „Płaczące dzwony”, autorstwa Gracjana Fijałkowskiego.


Zadanie zespołu „Akcja animacja” polegało na pokazaniu i podzieleniu się zdobytymi umiejętnościami z młodszymi dziećmi. Nasi gimnazjaliści: Antek Małecki, Filip Aleksandrowicz, Kasjan Çakolli, Marcin Reszeta i Łukasz Mickiewicz utworzyli pięć stanowisk animacyjnych. Należy podkreślić, że większość z naszych montażystów pracowała na prywatnych laptopach. Maciej Lemke, przy osobnym stanowisku, zajmował się montażem filmu z powstających na gorąco tzw. ”avików” i łączeniem obrazu z wcześniej nagraną narracją.


Uczennice klasy V SSP STO: Agata Aleksandrowicz, Wiktoria Szczęśniak, Ola Stefaniak, Hania Smukowska, Julia i Ania Zabrockie były „nauczycielkami"animacji. Każda z nich miała pod opieką kilkoro małych dzieci. Zdaniem naszego gościa, Pana Juliana Zawiszy, twórcy Letniej Akademii Filmowej, od lat działającej w Legnicy, znanego w kraju animatora pracującego z dziećmi i młodzieżą, nasza formuła pracy warsztatowej, zakładająca dzielenie się zdobytymi umiejętnościami z młodszymi dziećmi , należy do wyjątkowych w skali kraju. Dyskretną opiekę nad przebiegiem eksperymentalnych warsztatów sprawowały Panie Marzena Marcinkowska i Jolanta Sierpińska, natomiast Pani Ewa Zdanowicz dbała o to, by nasi mali i trochę więksi twórcy nie osłabli z głodu i pragnienia. Warsztaty zakończyły się spontanicznym happeningiem polegającym na częstowaniu przechodniów naszymi ślicznymi i smacznymi kanapeczkami. O dokumentację fotograficzną z tego dodatkowego wydarzenia postarał się, towarzyszący nam na zajęciach, Pan Piotr Zabrocki.

 

Źródło: www.spoleczna.info

 

ANIMACA3.JPG ANIMACA4.JPG ANIMACA6.JPG
Artyku_Czarne_2013_3838.jpg Artyku_Czarne_2013_3841.jpg Artyku_Czarne_2013_3845.jpg
     

 


Repertuar kina "Wolność" 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: