DKF         

    

 Oscarowa niespodzianka
 Emisja: data: godzina:
27 marca godz.18:30

 Ogród rodzinny. Przyjaciel, reż. Jan Hřebejk
 Emisja: data: godzina:
3 kwietnia godz.18:30
Gatunek / Czas trawania:  115 minut

 

Opis:

"Przyjaciel" to pierwsza część trylogii pt.: "Ogród rodzinny". Imponująco zrealizowana opowieść osadzona w realiach okupowanej przez nazistów Pragi. Trzy siostry: Vilma, Ela i Bedřiška mieszkają z dwójką dzieci. Ich mężowie zostali wywiezieni do obozów koncentracyjnych za działalność w ruchu oporu. Lekarz Jiří, przyjaciel męża Vilmy, wdzięczny kolegom z konspiracji, że go nie wydali w trakcie przesłuchań pomaga samotnym kobietom przez całą wojnę. Z czasem między Vilmą i Jiřím budzi się uczucie. Tuż po zakończeniu wojny niespodziewanie wraca mąż Vilmy. Po latach nieobecności jest on dla domowników obcym człowiekiem, ale zostaje z rodziną. Jiří odchodzi.

 

 

 Dezerter, reż. Jan Hřebejk

 Emisja: data: godzina:
10 kwietnia godz.18:30
Gatunek / Czas trawania: 115 minut

 

Opis:

Akcja drugiej części rodzinnej sagi Jana Hřebejka i Petra Jarchovskiego dzieje się w 1948 roku, kiedy komuniści przejęli w Czechach pełną władzę, i w następujących później latach stalinizmu. Komunistyczny pucz rozwiał marzenia o spokojnym, szczęśliwym życiu po wojnie. Mąż jednej z trzech sióstr poznanych w pierwszej części trylogii otwiera w centrum Pragi luksusowy salon fryzjerski „Valentino”, licząc, że będzie cieszył się taką samą renomą jak w czasach przedwojennych. Jest to rodzinny interes – zatrudnia w nim obie siostry swojej żony. Po komunistycznym puczu jednak traci nie tylko cały swój majątek, lecz także honor i nadzieję, które udało mu się zachować nawet w obozie. Brutalna polityka totalitarnego systemu w nieludzki sposób wkracza w życie prywatne i właśnie pod jej presją krystalizują się na nowo rodzinne relacje.

 

  

 

 

 Adorator, reż. Jan Hřebejk

 Emisja: data: godzina:
17 kwietnia godz.18:30
Gatunek / Czas trawania: 113 minut

 

Opis:

Trylogia filmowa Ogrodnictwo składa się z trzech oddzielnych filmów rozgrywających się na tle najbardziej dramatycznego okresu ubiegłego wieku i poprzedza popularny film Pelíšky (1999). Opowiada o trzech rodzinach: rodzinie radiooperatorów linii lotniczych, rodzinie właściciela salonu fryzjerskiego i rodzinie ogrodniczej właściciela. Obejmie 20 lat życia bohaterów, którzy musieli spędzić najlepsze lata swojego życia w tych niespokojnych czasach. Zalotnik ma miejsce pod koniec lat 50. i opowiada o związkach rodzinnych naznaczonych wojną i przewracaniem się komunistów. Z tragikomiczną perspektywą rysuje przepaść pokoleniowa między pokoleniem przedwojennym i powojennym. Jest to romantyczna komedia o ideach rodziców, jak powinny wyglądać ich dzieci.

 

 

 

Repertuar kina "Wolność"

  

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: