Biblioteki

Szczecinecka Biblioteka Publiczna im. B. Horodyskiego

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Szczecinecka Biblioteka Publiczna im. Bogdana Horodyskiego jest największą placówką biblioteczną w naszym regionie. Jej księgozbiór liczy prawie 70.000 pozycji!
 

Dodatkowo pełni funkcję biblioteki powiatowej, która koordynuje i wspomaga pracę wszystkich bibliotek, jakie znajdują się w naszym powiecie. Przeszła ostatnio gruntowny remont wypożyczalni i czytelni. W czytelni oprócz stanowisk internetowych utworzono jeszcze specjalistyczny katalog książki mówionej dla osób niedowidzących i niewidomych.
 

Od 2007 roku biblioteka w ramach realizowanego przez SAPiK projektu „Wolontariat dla Kultury” prowadzi akcję „Książkonosz”, dzięki której osoby niepełnosprawne i chore mogą telefonicznie zamawiać książki bezpośrednio do swojego domu, korzystając z usługi tzw. „Książkonoszy”. W bogatym księgozbiorze biblioteki znajdziemy zarówno wiele pozycji naukowych i popularnonaukowych, jak i bogaty wybór literatury współczesnej i klasyki. Biblioteczne zbiory są stale uzupełniane o nowości wydawnicze

Placówka, oprócz tradycyjnych usług bibliotecznych, organizuje dodatkowo spotkania autorskie, promocje nowych wydawnictw, wystawy prac plastycznych i wiele innych imprez dla mieszkańców naszego miasta i regionu oraz turystów.

Gośćmi biblioteki byli w ostatnich latach między innymi: Małgorzata Niezabitowska, Marcin Świetlicki, Marcin Kydryński, Mariusz Czubaj, Jan Nowicki i Andrzej Poniedzielski.
 

Biblioteka Publiczna im. B. Horodyskiego
Adres: ul. Wyszyńskiego 34, 78-400 Szczecinek

Telefon: 94 7326528

www.szczecinek.ebiblioteka.net

E-mail: mbp.wyszynskiego@sapik.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinku Filia dla dzieci i młodzieży im. K. Makuszyńskiego

Na ul. Jeziornej mieści się z kolei biblioteka dla dzieci, nosząca imię Kornela Makuszyńskiego. W jej bogatych zbiorach – liczących ponad 26.000 książek - znajdziemy literaturę piękną, tworzoną dla najmłodszych czytelników, a także wiele przystępnie napisanych książek o charakterze edukacyjnym.
 

Na młodych czytelników czeka także bogato zaopatrzona czytelnia, a z wielu prowadzonych przez placówkę działań o charakterze edukacyjnym i kulturalnym, wymienić można między innymi lekcje biblioteczne dla uczniów szczecineckich szkół, spotkania z przedszkolakami czy cykliczne imprezy Dyskusyjnego Klubu Książki.


Biblioteka Publiczna im. K. Makuszyńskiego

Adres: ul. Jeziorna 15, 78-400 Szczecinek
Telefon: 94 7326529

www.szczecinek.ebiblioteka.net
E-mail: mbp.jeziorna@sapik.pl

 

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na:

    

To się czyta.. czyli biblioteczne polecajki!NEWSLETTER

Wpisz poniżej swój e-mail, aby otrzymywać najświeższe aktualności.