4 listopada w sali konferencyjnej CK ZAMEK odbędzie się recital flecistki Elżbiety Woleńskiej, na fortepianie akompaniować jej będzie Helena Ostrołucka. Początek recitalu o godz. 19:00, wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Elżbieta Woleńska - flecistka, solistka, kameralistka, muzyk sesyjny, pedagog, aranżer. Posiada w swojej prywatnej kolekcji 4 odmiany fletów ( flet piccolo, altowy i basowy), na których z powodzeniem koncertuje. Swoje zainteresowania poszerza również o muzykę awangardową i elektroakustyczną, angażując się w projekty współczesnych kompozytorów.

Ukończyła studia z wyróżnieniem w klasie fletu prof. Jerzego Mrozika w Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W 2013 roku został jej nadany stopień doktora habilitowanego i obecnie zatrudniona jest na stanowisku adiunkta w macierzystej uczelni. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Flecistów Polskich oraz prezesa rady Fundacji Promocji Muzyki i Sportu „Nasz Sukces”.

W grudniu 2007 wydała swoją debiutancką płytę z muzyką Clauda Bollinga oraz utworami na flet solo, która została entuzjastycznie przyjęta przez krytykę:

 

(…)Z konfrontacji z legendą wrocławianka wyszła zwycięsko. Jej propozycja tchnie świeżością i radością wspólnego muzykowania z grupą doskonałych jazzmanów (…)

Między jazzem i klasyką Adam Domagała, Gazeta Wyborcza, 16.01.2008


Jej najnowsza płyta Souvenir, będąca światową premierą utworów znakomitego XIX-wiecznego flecisty i kompozytora Johanna Sedlatzka, otrzymuje znakomite recenzje.

 

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: