Nowa sztuka autorstwa Tomasza Jemioły, pod tytułem „CZY JEST NA SALI LEKARZ”, to szalona, pełna absurdów i zabawnych nieporozumień komedio-farsa będąca odzwierciedleniem tego wszystkiego, co dzieje się w tzw. "służbie zdrowia".

Nieudolni, skorumpowani lekarze, brak lekarstw, szpitalny nieład, terminy badań sięgające nieskończoności, biurokracja, chamstwo i ogólny brak kompetencji. Szpital nadaje się w zasadzie do zamknięcia. Personel szpitala przez cały czas w napięciu oczekuje wizyty komornika. Kiedy ten wreszcie się zjawia...no ale w tym miejscu właśnie musimy już zaciągnąć zasłonę tajemnicy w nadziei, że przychodząc na spektakl z ciekawością sami ją sobie odsłonicie.

W komedii zawarty został również zabawny wątek miłosny, a nawet dwa, jest rywalizacja między lekarzami, jest nieoczekiwany zwrot akcji, który wszystko wywraca do góry nogami. Jest też nawet "Hamlet" w amatorskim wykonaniu szpitalnego personelu. Całość przepleciona jest zabawnymi, wpadającymi w ucho piosenkami oraz przezabawnymi dialogami, które sprawiają ze publiczność szybko odnajduje i konfrontuje swoje własne doświadczenia, jakie zdążyła zdobyć w kontaktach z naszym stojącym na głowie systemem lecznictwa. Bo żeby się leczyć, trzeba mieć zdrowie! A nic nie poprawia naszego stanu lepiej niż dwie godziny świetnej zabawy. 

Do Szczecinka teatr przyjedzie w następującej obsadzie: Dariusz Gnatowski, Piotr Pręgowski, Jacek Fedorowicz, Alicja Kwiatkowska, Bartosz Żukowski oraz Marek Litewka. Bilety są już do nabycia w kasie kina Wolność.

 

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: