Wszystkich, którym bliska jest opera w najlepszym wydaniu, zapraszamy 15-go marca o godz. 18:00 do CK ZAMEK na koncert, podczas którego usłyszymy dostojny bas Lukasa Jakobskiego, natomiast na fortepianie Volkera Kraffta.
 
Kilka słów na temat gwiazdy wieczoru - śpiewaka operowego Lukasa Jakobskiego. To artysta urodzony w Koszalinie, lecz od kilku lat jest mieszkańcem naszego miasta. Swoją edukację muzyczną rozpoczął grą na fagocie w koszalińskim Zespole Szkół Muzycznych, potem podjął studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale wokalno-aktorskim. Po czterech latach studiów w Polsce, zdał egzaminy do londyńskiego Royal College of Music w Anglii i tam kontynuował naukę śpiewu. Po ukończeniu edukacji podpisał dwuletni kontrakt z Royal Opera House Covent Garden w Londynie, w trakcie którego zaśpiewał w ponad 40 przedstawieniach operowych, wcielając się w różnorodne role basowe.
 
Oprócz Anglii pojawił się również na innych scenach m.in. w Holandii, Rosji, Szkocji, Hiszpanii, Francji, Finlandii i Norwegii. Program szczecineckiego występu Lukasa Jakobskiego zapowiada się niezwykle interesująco, usłyszymy między innymi piękne arie i pieśni Piotra Czajkowskiego i Stanisława Moniuszki.

 
Gwarantujemy publiczności niezapomniane doznania muzyczne, zapraszamy!
Bilety w cenie - 15 zł – do nabycia w kasie kina Wolność oraz  w CK ZAMEK.

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: