W ramach „BIESIAD POETYCKICH NA ZAMKU” zapraszamy na wieczór z poezją Jerzego Fryckowskiego (z Dębnicy Kaszubskiej), który odbędzie się 12 marca o godz.17:00 w CK ZAMEK. Wiersze Fryckowskiego zamieszczone w najnowszym tomiku zatytułowanym „Chwile siwienia”, ukazały się dzięki zdobyciu przez autora Nagrody Głównej w VII OKP im. W. Iwaniuka w Siedliszczu.

Jerzy Fryckowski - poeta, krytyk literacki, zajmujący się również teatrem i twórczością satyryczną (Król Łgarzy w 1991), zamieścił swoje wiersze w ponad 170 almanachach i antologiach. Twórczość poety została przetłumaczona m.in. na angielski, niemiecki, francuski, hindi, litewski. Jerzy Fryckowski jest poetą, który na swoim koncie ma największą ilość nagród w Polsce, a jego poezja budzi refleksje i nie zostawia czytelnika obojętnym.

Wierszom czytanym przez autora towarzyszyć będzie muzyka klasyczna w wykonaniu uczennic I stopnia Szkoły Muzycznej im. O. Kolberga w Szczecinku. Beata Kuhnke, Julita Kubiel, Izabela Pożoga i Julia Figiel pracują pod kierunkiem Małgorzaty Nasindrowicz (klasa fortepianu).


Zapraszamy, wstęp wolny!


 
 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: