Galeria Sztuki „Zamek” zaprasza na kolejne w tym roku spotkanie ze sztuką. Tym razem poznamy twórczość szczecińskiego artysty malarza Jana Michała Szewczyka.

Wystawa pt. „Tonacje i totemy koloru” to fragment twórczości artysty ostatnich lat. Będziemy mogli zobaczyć prace malarskie, jak również formy przestrzenne – totemy, które są nierozerwalną konsekwencją twórczości artysty i jego zapatrywań na problematykę koloru. Autor stara się w swoich poszukiwaniach, wniknąć w tajemnicę relacji barwnej otaczającego świata materii i ducha.

  

 

Jan Michał Szewczyk

 

Urodził się w 1944 roku we Lwowie. Ukończył PWSSP w Gdańsku. Dyplom z malarstwa i grafiki w roku 1982. Uprawia malarstwo i rzeźbę plenerową. Wystawy i realizacje form przestrzennych w kraju i zagranicą. W latach 1982 – 2005 należał do Związku Polskich Artystów Plastyków od 1996 – 1999 Członek Głównej Komisji Rewizyjnej Zarządu Głównego ZPAP w Warszawie. Pełnił funkcję Prezesa ZPAP oddział Szczecin w latach 1996 – 1999, od 1998 r. członek Stowarzyszenia Polsko – Szwedzkiego w Szczecinie, wykładowca Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego Wydział Budownictwa i Architektury w Szczecinie. Po uzyskaniu dyplomu bierze udział w 65 wystawach zbiorowych, plenerach, sympozjach w kraju i za granicą.

Problemem koloru jako jednym z elementów zagadnienia estetycznego w malarstwie zajmuje się szczególnie po odbytych podróżach do Australii ( od 1987 r.) miały one znaczący wpływ na artystyczne przeobrażenie artysty. Doznania estetyczne pokazuje w pierwszym etapie przy pomocy intensywnego koloru na obrazach, w późniejszym etapie dla pełniejszego wyrażenia emocji wykonuje malowane formy przestrzenne. 

 

Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem autora odbędzie się 28 marca (piątek) godz. 17:00 - Galeria Sztuki "ZAMEK" Centrum Konferencyjne Zamek ul Mickiewicza 2 w Szczecinku.

 

 

0braz_3.jpg obraz_1.jpg obraz_2.jpg obraz_4.jpg

 


Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: