Entrails United, czyli koncert promujący debiutancka płytę laureatów Jazzu nad Odrą. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy perkusisty Radka Wośko. Pierwotnie było to trio, w którym, obok założyciela zespołu, znaleźli się również dwaj doskonali duńscy muzycy - pianista Carl Winther oraz basista Martin Buhl. W 2013 roku do grupy dołączył saksofonista Tomasz Licak i tak powstał międzynarodowy kwartet, którego liderzy stawiali pierwsze wspólne jazzowe kroki ponad 10 lat temu w Szczecinie.
Pozytywna energia i wspólne tworzenie zaowocowały nagrodą Grand Prix w konkursie 49. Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu. „Entrails United“, nieco przewrotny tytuł płyty, odnosi się do samej istoty procesu tworzenia. Zjednoczenie to także słowo opisujące siłę płynącą ze wspólnego rozwoju muzycznego, ze wspólnego grania, komunikowania się poprzez muzykę. Płyta powstała w wyniku zderzenia silnych osobowości, dla których muzyka jazzowa, improwizowana, jest rodzajem spoiwa, wspólnego języka, który doskonale rozumieją. Główne źródło inspiracji dla kwartetu to wspólne granie, przebywanie na scenie w poczuciu tworzenia nowej wartości, będącej efektem przekraczania własnych umiejętności i ograniczeń. 

 

Zapraszamy 11 kwietnia o godzinie 20:30 do baru Sint Ji na koncert Jazzowy Tomasz Licak / Radek Wośko Quartet, wstęp wolny.

 Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: