EACHTRA – spektakl multimedialny składający się z muzyki, tańca, animacji i narracji - projekt sceniczny będący owocem wieloletniej współpracy zespołu muzyki celtyckiej Jig Reel Maniacs (www.jrm.art.pl) i formacji tańca irlandzkiego Ellorien (www.ellorien.pl) i Visual Jokeya Tomasza Frąszczaka.


Muzycy i tancerki współtworzą widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Szkocji i Irlandii, Walii i Bretanii. 
Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, naturalnie komponują się z przeźroczami krajobrazów celtyckich krain, a recytowane fragmenty poezji harmonijnie przeplatają się z dźwiękami skrzypiec, akordeonu, flażoletu, dud, saksofonu, gitar i perkusji.


JRM - Jig Reel Maniacs - to jedna z najstarszych i najbardziej wziętych formacji muzyki celtyckiej w Polsce
(trzon jest z Poznania, jeden muzyk z Wrocławia i jeden z Bydgoszczy); która istnieje od 1990 roku. Jigowo Reelowi Maniacy grają Celtic fusion - celtyckie brzmienia i smaki skojarzone z takimi gatunkami jak: jazz, funk, rock, reggae i chillout - muzykę instrumentalno-wokalną aranżowaną na wielobarwne instrumentarium: skrzypce, flażolety, dudy, akordeon, saksofon, harmonijkę, gitary (akustyczną, elektryczną, basową), pianino elektryczne i moog, perkusję i głos (baryton-bas). 


Ellorien to żeński zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia, z którym Jigowo Reelowi Maniacy współpracują od 2007 roku. Dziewczyny łączy pasja do tańca. Stale ją pogłębiają podczas regularnych ćwiczeń, prób, warsztatów i występów. Na stylistykę Ich choreografii miała wpływ praca z Sarah Clark TCRG - solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. To obecnie jedna z najlepszych grup tańca irlandzkiego nie tylko w Polsce,ale w Europie i na świecie.


MUZYKA - tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu Jig Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne.

 

TANIEC - układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne.

 

OBRAZ - przezrocza ze Szkocji i Irlandii Anny Grabowskiej - artystki fotografika mieszkającej w Szkocji i Krzysztofa Schramma - prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce.


SŁOWO - proza i poezja szkocka, irlandzka i walijska, recytacje w językach celtyckich i w tłumaczeniach.


Czas trwania spektaklu: 2 x 50 min.

 

 
Eachtra_000.jpg Eachtra_01.jpg Eachtra_02.jpg Eachtra_03.jpg
Eachtra_04.jpg Eachtra_05.jpg Eachtra_06.jpg Eachtra_07.jpg
Eachtra_08.jpg Eachtra_09.jpg Eachtra_10.jpg Eachtra_11.jpg
Eachtra_12.jpg Eachtra_13.jpg Eachtra_14.jpg Eachtra_15.jpg

 

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: