Niezmiernie miło nam zaprosić Państwa na organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku w dniach 02- 04 września 2014 r. Mały XI Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, którego inaugurację uświetni koncert na żywo pn. „Powróćmy jak za dawnych lat „Zespołu Piątka Plus” pod dyrekcją Pani Doroty Niedziela.

Głównym celem Festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych. W poprzednich latach w ramach Festiwalu zaprezentowano łącznie ponad 200 filmów fabularnych, dokumentalnych i amatorskich z całego świata, których bohaterami są osoby niepełnosprawne. Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka. Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się z roku na rok, wciąż aktualna i świeża pozostaje idea i potrzeba integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem.

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja to szczególne forum wymiany myśli i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. To tutaj nawiązywane są kontakty, znajomości i nowe przyjaźnie.

Licząc na Państwa obecność zapraszamy do udziału w Festiwalu.

Program imprezy do pobrania TUTAJ.

 

 

Źródło: PCPR Szczecinek.

 

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: