Już 14 października, o godz. 19:00 w kinie Wolność odbędzie się koncert piosenek Stanisława Staszewskiego w wykonaniu Kazika Staszewskiego z Kwartetem ProForma. Bilety na to wyjątkowe wydarzenia dostępne są już w kasie kina (czynna codziennie od godz. 14:00, tel. 94 712 83 01) w cenie 55 zł, od 1 października cena biletu wynosiła będzie 65 zł).

Stanisław Staszewski był twórcą nietuzinkowym - bard Płocka i Paryża, bram i poddaszy, alkoholu i miłości. Dzięki magii jego ballad, szara i szorstka codzienność zaczyna błyszczeć barwnymi refleksami, odbitymi od szkła lub zimnego ostrza sztyletu. Zwyczajni ludzie stają się bohaterami niezwykłych opowieści, w których emocje pokonują nicość, a uśmiech pozwala przezwyciężyć łzy. Pozostawił po sobie niespełna 30 piosenek, jest między innymi autorem sławnej „Celiny”, czy „Baranka”.

Kwartet ProForma to poznański zespół wykonujący piosenkę autorską. Działalność rozpoczął w 2001 roku od koncertów klubowych. Cechą charakterystyczną Kwartetu są bogate aranżacje, w których oprócz instrumentarium podstawowego pojawiają się również kontrabas, akordeon, melodyka i mandolina. Kwartet ProForma jako jedyny kwartet w Polsce (a może i na świecie) występuje w stałym, pięcioosobowym składzie:

Piotr Lembicz – gitary, mandolina

Przemysław Lembicz – śpiew, gitary

Wojciech Strzelecki – gitara basowa, kontrabas, śpiew

Marek Wawrzyniak – perkusja

Marcin Żmuda – fortepian, instrumenty klawiszowe, akordeon, melodyka, śpiew

Podczas koncertu Kazik Staszewski, oprócz piosenek ojca, zaśpiewa również kilka innych, swoich kompozycji, w tym utwory nigdy niewykonywane na żywo.

 

 Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: