Osiedle Marcelin, oddalone od miasta Szczecinek 2 km, skupia młodych, aktywnych ludzi i dzieci. Do miasta można dostać się samochodem, czyli starsze dzieci muszą liczyć jedynie na rodziców. Dzieci zawożone są do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, ale bywa i tak, że rodzice mają tak dużo pracy i obowiązków, że dzieci zostają w domu, bo nie mają jak się dostać do miasta. I wówczas wkrada się nuda, spędzanie czasu przed komputerem, telewizorem, bo to nie wymaga większego zaangażowania. Komunikacja miejska - owszem, dwa razy w ciągu dnia tu zagląda. A przecież jest ścieżka rowerowa! I piękne tereny z polnymi drogami wokół osiedla.


Jaki jest nasz pomysł? Stworzyć bazę rowerową dla dzieci i rodziców, dostępną wyłącznie dla rodzin osiedla Marcelin. Z jednej strony dostępność łatwego i szybkiego środka transportu, z drugiej możliwość organizowania wycieczek i wspólnego spędzania z rodzicami czasu, zaszczepienie aktywnej formy życia, przyjaznej środowisku.

Nasz projekt jest skupiony przede wszystkim na dzieciach w wieku od 0 do 13 lat. I dla nich chcemy stworzyć bazę rowerową, z której będą mogły zawsze korzystać. Wyobraźnia dzieci nie tworzy granic i pory roku nie są dla nich przeszkodą, potrafią znaleźć przyjemność z jazdy na rowerze zarówno w letnie, jak i zimowe dni, wystarczy dać im tylko dostępność do sprzętu.


W założonym przedziale wiekowym dzieci kilkakrotnie zmieniają rowery... zaczynają na fotelikach za plecami rodziców, potem pierwszy biegacz czy trójkołowiec, dwa kółka dla 5 latka, potem większy rower dla 9 latka i jeszcze kolejny rozmiar dla 12-13 latków. Wydatek dla rodziców niemały!

 

Tutaj zanjdziesz link do głosowania


 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: