Konkurs poetycki: ekfraza do obrazu Mieczysława Czychowskiego
 

Mieczysław Czychowski  to niezwykle utalentowany poeta, malarz i rzeźbiarz, który nie funkcjonuje w kanonach lektur szkolnych i akademickich. Był przez cztery dekady czołową postacią życia literackiego na Wybrzeżu. Zmarł w roku 1996 w Gdyni, a jego twórczość jest dzisiaj niemal całkowicie zapomniana. On sam spoczywa na cmentarzu w malutkiej miejscowości Rzekuń k. Ostrołęki. Malował i rzeźbił swoją jedyną, lewą ręką.

 

23 stycznia 2014 r. o godzinie 17.00 zbieramy się w wielu miejscowościach nie tylko Polski, aby przypomnieć tę tragiczną postać i porozmawiać o jego życiu i twórczości.

Mieczysław Czychowski od kilku lat patronuje Ogólnopolskiemu Konkursowi Poetyckiemu "Malowanie słowem" (organizowanemu przez SAPiK w Szczecinku). Klub Poetycki "OPAL" postanowił ogłosić Konkurs Poetycki na EKFRAZĘ - czyli transmutację dzieła malarskiego z przedstawionych niżej obrazów M. Czychowskiego w dzieło poetyckie.
 

Regulamin:
 

  1. Ekfraza może dotyczyć tylko jednego obrazu M. Czychowskiego zaprezentowanego niżej.

  2. Utwory wraz z danymi osobistymi autora: nazwisko i adres autora oraz kontakt e-mailowy lub telefoniczny, wysyłamy pocztą internetową na adres: k.mazur@sapik.pl w terminie do 22.01.2015 r.

  3. Organizator zapewnia nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz druk wiersza na stronie internetowej SAPiK-u i OPAL-u.

  4. Jury powołane przez organizatorów oceni nadesłane wiersze w ramach Turnieju Jednego Wiersza, który odbędzie się po spotkaniu z twórczością artysty w dniu 23.01.2015 r.

  5. Wiersze nadesłane czytać będą recytatorzy.

  6.  

    obraz1.jpg obraz2.jpg obraz3.JPG  

     


Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: