Zapraszamy na wystawę Zdzisława Pacholskiego "Tutaj-Here-Hier". Wystawa prezentuje fotografie będące świadectwem wielokulturowości Pomorza. Wernisaż odbędzie się 26 lutego o godzinie 17:00 w Muzeum Regionalnym.


Współautorzy wystawy:

Ute Höschele - austriacka pisarka pochodząca z pomorskiej rodziny, autorka wielu nagrodzonych opowiadań i publikacji, bohaterka audycji radiowej "W cieniu dobrego drzewa".

Leslie Baruch Brent – urodzony w Koszalinie w 1925, mieszkający w Wielkiej Brytanii współzdobywca nagrody Nobla w dziedzinie Immunologii w 1960 r., ofiara holokaustu, członek wielu prestiżowych stowarzyszeń i instytucji naukowych w świecie.

Martin Rehkopp - dyrektor artystyczny Międzynarodowego Centrum Sztuki Współczesnej klasztor Bentlage w Rheine, w Niemczech, kurator i organizator krajowych i międzynarodowych projektów i wystaw sztuki współczesnej. Od wielu lat związany z artystami z Polski.

ks. Henryk Romanik - biblista, poeta, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie, autor książek: „Wypłyń na głębię”, „Apokalipsa koszalińska”, ”Do domu Pana”, "O Żydach w Koszalinie", współautor „Koniec świata w Iwięcinie”.

 

 

Ponadto zapraszamy na cykl wykładów na przełomie lutego i marca. Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: