Rodzice z klubu JiM Szczecinek zapraszają


Każdego roku, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym dniu kolor zmieniają najbardziej znane budynki na świecie: Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro czy Opera w Sydney. Polska też świeci na niebiesko.
 

My, rodzice dzieci z autyzmem, zrzeszeni w klubie rodziców JiM Szczecinek wraz z Fundacją Jim z Łodzi, chcemyo bchodzić go w tym roku w kilkunastu miastach w całej Polsce, w tym również w naszym mieście Szczecinku

Zależy nam na tym, by być blisko ludzi, by 2 kwietnia dotrzeć do jak największej ilości osób, podnosząc ich świadomość na temat autyzmu, jak się z nim żyje i jak można pomóc ludziom z nim żyjącym. Będziemy tego dnia rozdawać materiały edukacyjne i promocyjne – ulotki, balony, zachęcając mieszkańców naszego miasta do wsparcia, tak ważnych dla nas obchodów. Chcemy pokazać światu, że autyzm to nie jest koniec… że my, rodzice, jesteśmy silni RAZEM. Przypomnieć, że i my, i nasze dzieci jesteśmy częścią tego samego społeczeństwa. Tak samo kochamy i troszczymy się o przyszłość dzieci. Naszych. Wszystkich. Dzieci z autyzmem mają problem z nawiązywaniem kontaktu z innymi dziećmi, a nawet z rodzicami. Ale tak jak wszystkie inne mają prawo do godnego i dobrego życia. Otoczone miłością, zrozumieniem, wsparciem… Nie trzeba się ich bać ani odsuwać na margines społeczny. Wystarczy zaakceptować i dać szansę.

Fundacja Jim po raz czwarty czynnie uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Na co dzień niesie najwyższej jakości pomoc dzieciom z autyzmem i robi wszystko, aby stworzyć dla nich lepszy świat. Wszystkie świadczenia, dla dzieci i rodziców, są całkowicie bezpłatne.

My, rodzice dzieci z autyzmem, skoncentrowani jesteśmy na co dzień na organizowaniu specjalistycznej terapii i rehabilitacji naszych dzieci. W trudnej autystycznej codzienności wspieramy się wzajemnie i pomagamy. Czasami prosimy o pomoc. Tak, jak dziś.
 

Chcemy zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy. Możecie dołączyć już dziś. Wystarczy, że zarejestrujecie się na stronie www.jim.org, wyszukując w zakładce  JIM akcję "Świecimy na niebiesko" lub bezpośrednio http://jim.org/polskananiebiesko  Znajduje się tam interaktywna mapa, na której możecie zaświecić z nami. Przemyślcie co moglibyśmy zrobić razem, najprostsza forma to przyczepienie tego dnia do ubrania niebieskiej kokardki, naklejenie logo żarówki czy nałożenie niebieskiego t -shirta. Możecie wykonać mapę waszych dłoni "niebiesko dla Jim" (odbicie dłoni z niebieską farbą). Ważne, aby wszystko udokumentować zdjęciami, które po waszej akceptacji będą pokazane na stronie fundacji:)
 

Oficjalne obchody Dnia Świadomości Autyzmu zaplanowane są od godziny 18:00  do 20:30 przed galerią Hosso. Rozdawane będą wtedy balony, ulotki i prowadzone będą rozmowy z mieszkańcami. O godz. 20:00 odbędzie się happening. Na zakończenie około godziny 20.20 zapraszamy do wspólnego zdjęcia przed galerią

Dołącz do naszego wydarzenia na facebooku  https://www.facebook.com/events/86669249671072 


 

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: