Zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy szczecineckiego malarza Jacka Juriewicza wernisaż odbędzie się 29 maja, godz.18:00 - Galeria Sztuki Zamek Centrum Konferencyjne ul. Mickiewicza 2.

 

 

Jacek Juriewicz

Jacek Juriewicz urodził się w Szczecinku w roku 1966.

Już w latach młodzieńczych pojawiło się u niego zainteresowanie sztuką. W połowie lat 80- tych poświęca się malarstwu. Prywatne lekcje malarstwa i rysunku pobierał u Wiesława Adamskiego i Ewy Jędrzejewskiej-Drygas. Obrazy, które powstały w drugiej połowie lat osiemdziesiątych cechuje katastrofizm, co było następstwem fascynacji obrazami Hieronima Boscha oraz Zdzisława Beksińskiego. Okres ten trwał około 10 lat i został uwieńczony wieloma wystawami w kraju i za granicą. Później w twórczości Jacka Juriewicza pojawiają się tendencje realistyczne - pejzaże i architektura rodzinnych stron.

W ostatnich latach następuje u Jacka Juriewicza zmiana zainteresowań. Pojawia się zainteresowanie postacią ludzką, portretem i naturą.

 

Jacek Juriewicz wystawiał wielokrotnie swoje obrazy na wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce (np. w Koszalinie, Szczecinku, Luboradzy, Toruniu) i poza granicami kraju w Niemczech (Uelzen Bad Bevensen ,Kamen, Frankfurt a.Main,Dortmund) Holandii (Venlo) czy w Anglii (Londyn). Jego prace są znane w galeriach w kraju i zagranicą.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg
5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: