Miniony weekend upłynął w naszym mieście pod znakiem aktywnego wypoczynku i promowania zdrowego stylu życia. Wszystko to za sprawą  I Szczecineckiego Weekendu Biegowego. To swoiste święto biegaczy rozpoczął w sobotę rano znany już w mieście bieg Parkrun, w którym wzięło udział ponad 100 osób.  Zbiegło się to akurat z 100 edycją Parkrun Szczecinek, więc organizatorzy przygotowali z tej okazji dla pierwszych stu biegaczy okolicznościowe medale. Po zakończeniu biegu rozpoczął się marsz Nordic Walking na trasie 5 km. Później na start zostali zaproszeni najmłodsi mieszkańcy oraz młodzież, którzy mieli okazję sprawdzić swoje możliwości sportowe i dobrze się przy tym bawić.

Po emocjach sportowych wszyscy uczestnicy zostali zaproszenie na teren przy CK „Zamek” na PASTA PARTY. Każdy otrzymał  smakowity posiłek, a następnie rozlosowano  atrakcyjne nagrody. Sobotnią imprezę uświetnił wieczorny koncert, na którym zaprezentowali się muzycy uczestniczący w Międzynarodowych Warsztatach Instrumentów Dętych, a na finał wystąpił znany szczecinecki zespół Overdrive.  Biegacze mieli okazję doskonale zrelaksować  przed kolejnym wysiłkiem w niedzielę.
W tym dniu do biegu zgłosiło się 300 zawodników. Część z nich wybrała dystans 15 km, który przebiegał wokół jeziora Trzesiecko. Ukończyły go 232 osoby a pierwszy przybiegł   Kenijczyk Boniface Nduva (00:47:45). Najlepszym z mieszkańców Szczecinka okazał się  Sylwester Szymański (00:53:22), który zajął 9 miejsce. Maraton, czyli 42 km i 195 metrów zdecydowało się przebiec ok. 100 osób. Jako pierwszy pokonał dystans Sergii Ukrainets z Ukrainy (2 godz. 29 min i 42 sek). Drugie miejsce zajął Paweł Piotraschke ze Słupska (2 godz. 34 min i 33 sek.) a trzeci był Jarosław Janicki (2 godz. 44 min i 34 sek). W tym biegu najlepszy biegacz ze Szczecinka to Zbigniew Błaszczyk (Team Biegowy Szczecinek), który z czasem 02:59:46 uplasował się na  7 miejscu.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy ukończenia biegu i zapraszamy już za rok do udziału w  II edycji Szczecineckiego Weekendu Biegowego.