Wystawa "PIOTR JAKUBCZAK - OBRAZY"

 

 

Otwierając nowy sezon wystawienniczy zapraszamy na wystawę „PIOTR JAKUBCZAK - OBRAZY”. Wernisaż, z udziałem artysty, będzie miał miejsce w Galerii Sztuki „ZAMEK”( Centrum Konferencyjne, ulica Mickiewicza 2) dnia 22 września 2017 roku o godz. 18:00. Wystawa eksponowana będzie do 30 października.

 

 

Piotr Jakubczak

Urodzony w Hrubieszowie, 7 kwietnia 1968r. Ukończył PLSP w Zamościu. 1991-93 butafor scenografii teatralnej w Teatrze Ludowym oraz w Teatrze STU w Krakowie.1993-97 ASP w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowniach prof.Leszka Misiaka i prof.Zbigniewa Kuntza. 1995-97 dyrektor BWA - GALERII MIEJSKIEJ w Tarnowie. 1997-2007 mieszka i tworzy we Francji i w Brukseli biorąc udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Nicei, Montpelier czy Narbonne. Na międzynarodowym salonie malarskim KLUBU ARTYSTYCZNEGO C.I.B.A w Nicei zdobywa nagrodę "Najlepszy z najlepszych". W chwili obecnej mieszka i tworzy w Polsce. Prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju jak i zagranicą m.in. w Watykanie, Japonii oraz USA.

 

„W obrazach Piotrach Jakubczaka ścierają się wszystkie żywioły. Z jednej strony ekstatyczny wręcz zachwyt, dopełniony radością i energią, oparty na wybijającym się na pierwszy plan dynamizmie, a z drugiej melancholia, głębokie przeżywanie nieuchwytności świata, płynnie przechodzące w tragizm bazujący na świadomość kruchości wszelkiej materii.” – fragment recenzji.

 

DSCF2917.JPG DSCF2921.JPG DSCF2924.JPG DSCF2934.JPG DSCF2938.JPG


Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: