VII Dni Kultury Chrześcijańskiej

28 września rozpoczną się kolejne Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku. Będzie to już siódme tego typu wydarzenie. Tegorocznym Dniom Kultury Chrześcijańskiej będzie przyświecać hasło: "Idźcie i głoście". W ciągu miesiąca (od 28 września do 28 października) będzie miało miejsce aż 10 ważnych wydarzeń w naszym mieście. W programie znajdują się dwa wyjątkowe koncerty z dobrą, ciepłą muzyką, a przede wszystkim wprowadzającą w jesienną nostalgię nadzieję i ukojenie.

Pierwszy z nich to koncert znanej piosenkarki, kompozytorki, autorki tekstów Antoniny Krzysztoń, który odbędzie się w kościele pw. Ducha Świętego (wstęp wolny), a drugi to koncert zespołu Maleo Reggae Rockers, który w tym roku świętuje swoje 20-lecie. Zespół jest znany z licznych koncertów w Polsce i zagranicą, a swoim wyjątkowo optymistycznym przesłaniem daje nadzieję swoim słuchaczom, że ostatecznie zawsze zwycięży dobro. Koncert odbędzie się w kinie "Wolność" (bilety po cenie promocyjnej do nabycia w kasie kina).

Tradycyjnie podczas DKCH będzie okazja do zobaczenia dobrego filmu, i to dla każdego pokolenia. Najmłodszych mieszkańców zapraszamy (wejścia grupowe szkół, wstęp wolny) na dwa filmy (animowany i fabularny), a starsze pokolenie na premierę filmu "Dwie korony" (bilety w kasie kina). Tradycyjnie podczas DKCH zapraszamy na spotkanie z ciekawymi ludźmi świata kultury. W tym roku zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. Piotrem Kozłowskim, który specjalnie na tę okazję przyjedzie do nas ze Szwajcarii. Tegoroczne DKCH rozpoczynamy od otwarcia w Muzeum Regionalnym w Szczecinku wyjątkowej wystawy "Przestrzeń Boga według Jerzego Nowosielskiego". Po otwarciu w sali konferencyjnej będziemy mieli okazję poznania bliżej artysty, dzięki spotkaniu z panią kurator wystawy i autorką biografii Jerzego Nowosielskiego. Zwyczajowo Dni Kultury Chrześcijańskiej kończymy Balem Świętych dla dzieci. Serdecznie zapraszamy.

Organizatorami VII DKCH są: Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Akcja Katolicka, Muzeum Regionalne w Szczecinku, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury, parafia pw. Ducha Świętego, parafia pw. NNMP, Szkoła Nowej Ewangelizacji, Domowy Kościół, Galeria Starmach w Krakowie, Starostwo Powiatowe w Szczecinku oraz Gmina i Miasto Biały Bór.

 Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: