Świąteczny weekend pełen wydarzeń!

Już dziś w kinie Wolność ogólnopolska premiera filmu "Listy do M.3". Również dziś w Restauracji Centrum Konferencyjnego ZAMEK rozpoczyna się sezon na wyśmienitą gęsinę, który potrwa do 3 grudnia. Tego dnia warto także wybrać się do Galerii Sztuki ZAMEK, gdzie o godz. 18:00 rozpocznie się wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja. Ale to nie koniec piątkowych atrakcji - o godz. 18:30 w kościele pw. Ducha Św. będzie miała miejsce piąta już edycja Szczecineckich Zaduszek Jazzowych - wstęp wolny. Także dziś, o godz. 19:00 swoje spotkanie zaplanowali szczecineccy pasjonaci biegania. Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego zapalą okolicznościowe znicze, a chwilę później rozpoczną kolejny symboliczny bieg trasą o długości 4 km.

W sobotę, 11 listopada biegacze spotkają się z kolei na Parkrunie z okazji Święta Niepodległości. Rozpoczęcie o godz. 9:00.

Oficjalne miejskie i powiatowe obchody związane z 99 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się o godz. 11:00 w kościele mariackim. Całość zakończy tradycyjne wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Natomiast w sobotni wieczór w Piano Barze, o godz. 21:00 wystartuje house party, na które mieszkańców zaprasza Dj TheNee. Wstęp – 5 zł.

Dodajmy na koniec, że w niedzielę, 12 listopada - w ramach kończących się VII Dni Kultury Chrześcijańskiej - o godz. 19:00 w kościele pw. Ducha Św. rozpocznie się koncert Antoniny Krzysztoń - wstęp wolny.

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: