WIECZÓR AUTORSKI WOJCIECHA BANACHA "LIST DO WYMYŚLONEJ".

 

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku i Klub Poetycki OPAL zapraszają na wieczór autorski Wojciecha Banacha.

 

Wojciech Banach - poeta i kolekcjoner starych widokówek, zwłaszcza dotyczacych miasta rodzinnego – Bydgoszczy. Autor 18 książek poetyckich oraz albumów kolekcjonerskich. Dwukrotny laureat Nagrody Artystycznej Prezydenta Bydgoszczy za Najlepszą Książkę Roku, nagrodzony „Strzałą Łuczniczki”.

W latach 70 związany z Grupą Faktu Poetyckiego „Parkan” znaną z niekonwencjonalnych działań artystycznych. Współpraca z Wydawnictwem Galerii Autorskiej Kaji i Solińskiego skutkuje bibliofilskimi wydaniami jego książek.

Wykształcenie techniczne - studiował elektrotechnikę w bydgoskiej Akademii Techniczno – Rolniczej. Swoiste postrzeganie świata oraz czujne oko sprawiły, że usłyszymy wiersze skonkretyzowane, precyzyjne, pełne zadumy nad światem i sobą.

Najnowsza książka poetycka „ Strzępy i pąki” ukazała się w końcu marca (2018).

Wieczór otworzy cykl liryczny pod tajemniczo brzmiącym hasłem „List do Wymyślonej”.

Postrzegany przez poetę obraz świata przekazany językiem jasnym, prostym, bez lingwistycznej ekwilibrystyki często zaskakuje, zdumiewa jak i zmusza do ponownego przemyślenia.

Wojciech Banach – od 1990 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a od 2011 prezesem oddziału bydgoskiego.

Mieszka w Bydgoszczy.

 

Oprawa muzyczna: Szkoła Muzyczna im. O. Kolberga w Szczecinku. Uczniowie Klasy Gitary prowadzeni przez nauczycielkę Lidię Przyłęcką.

Moderator spotkania: Krytyna Mazur.

 

 

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: