XIV Jarmark Twórczości Osób Niepełnosprawnych.

 

24 maja 2018 roku na Placu Wolności w Szczecinku w godz. 11.00 – 16.00 odbędzie się XIV JARMARK TWÓRCZOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

 

Uroczyste otwarcie Jarmarku – godz. 12.00

 

Dla naszych uczestników dzień ten jest okazją do świętowania i "bycia” ze sprawnymi mieszkańcami Szczecinka. Podczas Jarmarku nie zabraknie muzyki i śpiewu, na scenie odbędą się prezentacje artystyczne w wykonaniu uczestników zaproszonych placówek oraz artystów i zespołów działających przy SAPiK.

 

Poza możliwością zakupu wyrobów wykonanych przez niepełnosprawnych, będzie można zjeść ciepły posiłek, ciasto.

W tegorocznej edycji podczas prezentacji artystycznych na scenie osoby niepełnosprawne wystąpią w „Mini playback show”. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie występu muzyczno-tanecznego polegającego na naśladowaniu gwiazd muzyki polskiej lub zagranicznej poprzez jak najwierniejsze wcielenie się w role imitując ich śpiew i taniec, przy wykorzystaniu autentycznych utworów jako playbacku, w przygotowanych we własnym zakresie strojach i rekwizytach.

 

Wszystkie środki pozyskane ze sprzedaży prac przeznaczane są na integrację społeczną osób niepełnosprawnych.

 

Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta – dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Jarmarku i wspólnego “zaprotestowania” przeciwko odsuwaniu niepełnosprawnych na margines życia społecznego.

 

Jarmark finansowany ze środków: Miasta Szczecinek i Stowarzyszenia "ATUT".

 


 

 

 

 

 

 


Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: