Szczecinek balonową stolicą Europy!

 

Od zakończenia IX Międzynarodowego Festiwalu Balonowego minęło już kilka dni, ale mieszkańcy Szczecinka i wypoczywający w naszym regionie turyści ciągle wspominają to niezwykłe wydarzenie. Festiwal, którego Głównym Sponsorem jest firma KRONOSPAN, miał miejsce w naszym mieście w dniach od 6 do 8 lipca. Wzięło w nim udział ponad 50 balonowych załóg z Niemiec, Francji, Danii, Stanów Zjednoczonych, Holandii, Indii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji i Polski. 
Szacuje się, że poranne i wieczorne starty balonów na terenie OSiR, konkurencję „Splash or grab” nad jeziorem Trzesiecko oraz Nocną Galę Balonową oglądało ogółem kilkanaście tysięcy widzów z naszego miasta, regionu i całego kraju! Publiczność oklaskiwała też między innymi nowy szczecinecki balon promujący miasto, który zadebiutował w Festiwalu. 
Przypomnijmy, że Międzynarodowy Festiwal Balonowy w Szczecinku, to jedna z największych tego typu imprez w Europie. Organizatorzy dziękują wszystkim za te trzy piękne dni, które upłynęły w naszym mieście pod znakiem tak niezwykłego widowiska. 
Kolejne spotkanie z powietrznymi statkami z całego świata już za rok!

 

 


Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: