Koncert zespołu Jaw Raw z gośćmi!

1 maja o godz. 20:30 na Mysiej Wyspie odbędzie się koncert zespołu Jaw Raw z gośćmi: Gerry Jablonski and Electric Band.

Mieszanka wyobraźni, charyzmy, umiejętności i radości, w połączeniu z niebieską magią Bluesa. Grają niemal w każdym zakątku kraju, Europy oraz w miejscach, które nie są nawet zbyt dobrze znane z mapy i opowiadań.

 

Mają za sobą trasy koncertowe między innymi na Wyspach Kanaryjskich i w Niemczech, a w kraju wystąpili i byli nagradzani, między innymi, na festiwalach: Rawa Blues w katowickim Spodku (wraz z prowadzeniem jam session dla gwiazd festiwalu), Bluesada w Szczecinie, Rawskie Noce Bluesowe, Ogólnopolski Festiwal Muzycznych Talentów GRAMY, oraz blues nad wodą w Szczecinku.

 

Jaw Raw można sklasyfikować najtrafniej w gatunku rhythm'n'blues, jednakże nie są sztywno zamknięci w tych ramach, znajdując także wpływy w gatunkach rock lub reggae. Zespół, przez przedstawicieli mediów, jest często określany „najbardziej energetycznym zespołem bluesowym w Polsce”. Muzyka opiera się głównie na opracowanych standardach gatunku, lecz nie tylko. Zespół posiada w repertuarze kompozycje własne, oryginalne interpretacje „coverów” i, co najważniejsze, doskonale odnajduje się w improwizacjach na żywo. Muzycy koncertowali wspólnie z takimi gwiazdami gatunku, jak Rick Estrin, Little Charlie Baty, Chris „The Kid” Andersen, Irek Dudek, David Barnes i wielu innych. W przeciągu piętnastu lat kariery, Jaw Raw dzielił scenę z wieloma uznanymi w świecie i kraju gwiazdami różnych gatunków muzycznych.

 

Informujemy, że dnia 1 maja odbędą się dwa dodatkowe kursy na Mysią Wyspę, statkiem "Księżna Jadwiga" (godz. 20:00 i 21:00) . Statek wypłynie  z pomostu głównego (Boh. Stalingradu przy Zamku Książąt Pomorskich). Kurs powrotny z Mysiej Wyspy o godz. 23:00.

 

 


Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: