Plateau PROJEKT GRECHUTA!

Zespół Plateau muzycznie eklektyczny i trudny do zaszufladkowania. Na scenie pomysłowo bawi się konwencją sprawnie żongluje poezją, ironią, a jednocześnie jest pełen dystansu do świata i godnej pozazdroszczenia scenicznej energii.


Koncert PROJEKT GRECHUTA to szczególna propozycja dla wielbicieli geniuszu niezapomnianego Marka Grechuty. To koncert promujący czwartą płytę zespołu PLATEAU, która zawiera nowe, odważne wersje piosenek mistrza.


24 maja o godz. 19:00  w ramach trasy „Wiosna ach to ty” w sali Kina Wolność w Szczecinku wraz z PLATEAU wystąpią zaproszeni przez nich goście: ANNA WYSZKONI oraz PIOTR CUGOWSKI, wokalista zespołu Bracia.


Płyta „Projekt Grechuta” ukazała się w marcu 2011 roku, zdobywając ogólnopolską popularność. Producentem muzycznym jest Wojciech Waglewski, a oprócz niego na albumie wystąpili: Martyna Jakubowicz, aktorka Sonia Bohosiewicz, wokalista zespołu Pogodno - Jacek „Budyń” Szymkiewicz oraz Jacek Ostaszewski – członek legendarnej formacji Grechuty - Anawa.


Od marca zespół zagrał już ponad 60 koncertów z tym materiałem, występując m.in. w warszawskiej Sali Kongresowej, Filharmonii Bałtyckiej i Krakowskiej, oraz przed półmilionową publicznością na Przystanku Woodstock. W grudniu ubiegłego roku zespół odbył też bardzo udaną trasę koncertową w Kanadzie i USA.

4 września, ich koncert w Warszawie, transmitowany na żywo przez telewizyjną „Dwójkę”, otworzył jesienną ramówkę tej stacji.


Album „Projekt Grechuta” został nominowany do prestiżowej nagrody „Róże Gali 2011”.

Zapraszamy Państwa na muzyczną podróż do świata wspomnień i poezji Marka Grechuty, okraszoną energią zespołu PLATEAU i magią ich wspaniałych gości.

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: