Globalnie, lokalnie, solidarnie przeciwko przemocy wobec kobiet! 

 

Dołącz do akcji NAZYWAM SIĘ MILIARD! Zatańczymy drugi raz w Szczecinku już 14 lutego!

 

NAZYWAM SIĘ MILIARD to największa akcja masowa na świecie, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. 14 lutego 2013 roku po raz pierwszy kobiety na całym świecie wspólnie protestowały przeciwko przemocy seksualnej i fizycznej. W ciągu czterech lat akcja rozwijała się, przyłączały się do niej kobiety
z kolejnych krajów, miast i wsi. Co roku tańczono przeciwko przemocy akcentując między innymi przemoc ekonomiczną, przemoc na tle rasowym, przemoc ze względu na płeć, przemoc spowodowaną przez wojny, korupcję, instytucje, przemoc spowodowaną przez kapitalistyczną chciwość i wiele innych. Według statystyk w trakcie swojego życia 1 na 3 kobiety zostanie pobita, zgwałcona lub doświadczy innej formy przemocy. Ze światowej populacji na poziomie 7 mld osób, daje to ponad miliard kobiet i dziewcząt...

Hasło akcji Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Poland w 2020 brzmi „Tylko tak oznacza zgodę”, podkreślając, że seks bez wyraźnej zgody to gwałt.

Chcemy również pokazać, że przemoc wobec kobiet i dziewcząt dzieje się nie tylko "gdzieś na świecie", ale też tu i teraz, obok nas – u naszych sąsiadów, przyjaciół i znajomych, na naszej ulicy, podwórku, w domu, że problem przemocy wobec kobiet jest naszym lokalnym problemem.
Do akcji dołączają też mężczyźni, którzy popierają walkę
z przemocą, mężczyźni rozumiejący, że nasz happening społeczny nie jest protestem wymierzonym w mężczyzn, ale akcją wspierającą kobiety i dziewczęta. Ponieważ to one ich matki, córki, dziewczyny, żony, koleżanki i znajome stanowią większość wśród osób doznających przemocy.

Dołączajcie do wydarzenia, zapraszajcie znajomych i bądźcie na bieżąco! W tym samym czasie zatańczą duzi i mali mieszkańcy Szczecina, Koszalina, Mielna, Puszczykowa, Nowego Yorku, Tokio i wielu, wielu innych miejscowości na całym świecie.
Niech zatańczy nas miliard!

WYSTARCZY UDZIAŁ W JEDNEJ PRÓBIE! Układ jest prosty i łatwo się go nauczyć. Nie potrzeba żadnej precyzji czy jakichś wyjątkowych zdolności. Liczy się entuzjazm i chęci. Przychodźcie. Po energię i po to by wspólnie tańczyć dla matek, córek, sióstr, babć, koleżanek, sąsiadek! Stańmy się częścią światowej rewolucji. Zapraszamy całe rodziny, bo tańczy nas miliard dla jednej i jedna/jeden dla miliarda kobiet na świecie doznających przemocy! Tańczymy, „bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię”. Robimy to dla tej, która nie ma dziś siły tańczyć.

TERMINY PRÓB: każdy WTOREK i CZWARTEK od 28 stycznia do 13 lutego o godzinie 19.00. W trakcie prób istnieje możliwość rozmowy indywidualnej ze specjalistami działającymi na polu przeciwdziałania przemocy.


MIEJSCE PRÓB: Hala Sportowa na ulicy Artyleryjskiej 9 (dawna Budowlanka).
FINAŁ AKCJI 14 lutego 2020 r. od 17.30-18.00 pod Ratuszem na placu Wolności. W trakcie prób oraz wydarzenia rozdajemy ulotki dot. zjawiska przemocy i miejsc, w których można szukać wsparcia.

Jeżeli nie masz czasu na próby, ale chcesz zatańczyć z nami na placu Wolności 14 lutego dołącz do wydarzenia i skorzystaj z tego tutoriala: https://www.youtube.com/watch?v=mRU1xmBwUeA

Do zobaczenia !


Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: