Urząd Miasta odniósł się do oświadczenia wydanego przez Bartosza Oberskiego w sprawie organizacji Festiwalu Balonowego w Szczecinku.


"Miasto Szczecinek - główny organizator Festiwalu Balonowego Memoriału Kurta Hummela oświadcza, że jedyną prawdziwą przyczyną odwołania tegorocznej imprezy jest pandemia koronawirusa SARS-CoV-2. Zapewniamy Mieszkańców i Gości, że Samorządowa Agencja Promocji i Kultury przystąpiła już do organizacji przyszłorocznej edycji festiwalu.
Wyjaśniamy także, że przygotowania do tegorocznej edycji memoriału rozpoczęte zostały już w grudniu 2019 roku. Prawdą jest, że zgodnie z decyzją Burmistrza Miasta Szczecinek, Daniela Raka zmieniony został partner współorganizujący całe przedsięwzięcie. Pana Bartosza Oberskiego zastąpił Aeroklub Warszawski, jako współorganizator wydarzenia. Koordynatorem festiwalu został Pan Jacek Bogdański, jeden z najbardziej zasłużonych polskich pilotów balonowych, zdobywca Pucharu Gordona Bennetta.
Powodem podjęcia takiej decyzji były przede wszystkim rosnące koszty całej imprezy oraz niemożliwe do zaakceptowania oferty składane przez Pana Bartosza Oberskiego. Przykładowy proponowany koszt imprezy za rok 2018 to 190 tysięcy złotych.
Na podkreślenie zasługuje fakt, że do dyspozycji Bartosza Oberskiego, na potrzeby organizacji festiwalu bezpłatnie udostępniano sale konferencyjne CK Zamek, salę kina Wolność (odwołując seanse filmowe) oraz obiekty przy stadionie miejskim.
Mimo zakończonej współpracy firma Pana Bartosza Oberskiego do dzisiaj nie zwróciła powłoki balonowej, której koszt zakupu to niemal 125 tysięcy złotych. Została ona użyczona w 2018 roku przez SAPiK. Samorządowa Agencja Promocji i Kultury wielokrotnie występowała z żądaniem zwrotu balonu.
Skandaliczne oświadczenie Pana Bartosza Oberskiego jest następstwem zakończenia współpracy oraz kategorycznego żądania zwrotu powłoki balonu. Informujemy, że termin jego zwrotu upływa 29 maja br. W przypadku braku jego oddania do prokuratury złożone zostanie zawiadomienie zgodnie z art. 284, § II, Kodeksu Karnego.


Miasto Szczecinek"

SAPiK Unplugged


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: