Festiwal Filmowy "Ty i Ja"

            Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja, z roku na rok gromadzi coraz więcej widzów i sympatyków. W Szczecinku będzie odbywał się po raz drugi. Głównym celem Festiwalu jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób niepełnosprawnych.Uniwersalne przesłanie tych filmów zawiera się w przekonaniu o głębokim sensie zmagania z własnym losem, pokonywania barier i odnajdywaniu drugiego człowieka.

Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się z roku na rok, wciąż aktualna i świeża pozostaje idea i potrzeba integracji środowisk osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem. Projekcjom filmowym towarzyszą różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, na których prezentowana jest twórczość artystów zarówno zdrowych jak i niepełnosprawnych.  Odbywają się koncerty, wystawy, recitale, warsztaty i spotkania autorskie, na których rozwija się i umacnia idea integracji. Dyskusje "Bez barier", podczas których podnoszone są ważkie i kontrowersyjne tematy dotyczące niepełnosprawności, stanowią ważny element programowy każdej edycji Festiwalu.

            Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mediów, stowarzyszeń, fundacji i instytucji samorządowych. Do udziału w Europejskim Festiwalu Filmowym Integracja Ty i Ja w pierwszym rzędzie zaproszone są osoby niepełnosprawne, jak również wszyscy ci, którym problem niepełnosprawności nie jest obojętny.Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja to szczególne forum wymiany myśli   i doświadczeń wokół problemu niepełnosprawności i integracji społecznej. To tutaj nawiązywane są kontakty, znajomości i nowe przyjaźnie.

            Myśl przewodnia tegorocznego festiwalu: JESTEM Z XXI WIEKU. ŻYJĘ PRZYSZŁOŚCIĄ.

 

wtorek start: godz. 18:00

środa start: godz. 10:00

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: