Zespół „Akcja animacja” rozpalony do białości po warsztatach z filmu animowanego prowadzonych przez znaną reżyserkę, scenografa i animatorkę, Panią Anielę Lubieniecką, w tempie błyskawicznym „nakręcił” zabawny filmik na ogólnopolski konkurs ogłoszony przez Tesco.

Zgodnie z zasadą „kuj żelazo póki gorące”, ekipa filmowa w składzie: Maciek Lemke (główny montażysta), Ola Froehlich, Ola Perska, Pola Kwiatkowski, Gabrysia Dąbrowska, Stefan Lageweg, Mateusz Leniec, Maksymilian Kundera, Ala Szmurło (wszyscy z klasy VI SSP) oraz dwaj gimnazjaliści z klasy I A SG: Marcin Reszeta i Kuba Szczepański, z wielkim poświęceniem tworzyła filmik w trudnej i pracochłonnej technice animacji poklatkowej.

Aby stworzyć film trwający 1 minutę 57 sekund, trzeba było wykonać 2896 zdjęć i w odpowiednichprogramach komputerowych „skleić” w całość. W związku z tym, że konkurs ogłoszony został z okazji 10-lecia Tesco dla Szkół, tytuł naszego filmu brzmi: „X x mniam, mniam”, a fabuła „kręci się” wokół zakupów dziesięciu zdrowych produktów robionych równolegle przez dwie rodziny. W finałowej scenie przedstawicielka jednej z rodzin przynosi w prezencie drugiej rodzinie analogiczne zakupy i naszym zdaniem to jest zabawne. Scenariusz wynika z kreatywności zespołu i dostosowania się do przygotowanych elementów plastycznych. Zespół dzielnie wspomagany przez Panią Dyrektor Marzenę Marcinkowską i Panią Annę Łukaszewicz-Perską, pracował dodatkowo nawet w sobotę!!! Dziękujemy Pani Jolancie Budzyńskiej, która w przypływie weny twórczej, na jednej lekcji w klasie VI SSP, wspólnie z uczniami z „Akcji animacja”, napisała fraszkę o zdrowym jedzeniu. Być może dzięki temu zdobędziemy dodatkowe punkty?  

 

Film jest dostępny na stronie Tesco:
www.tescodlaszkol.pl/galerie-konkursowe--strona-filmu,1.dhtml

 

 

Ze strony Tesco dla Szkół:

Program Tesco dla Szkół to fantastyczna zabawa dla uczniów, integrująca całą społeczność szkolną wokół wspólnego celu. To także praktyczna lekcja kreatywności i przedsiębiorczości. […] Uczestnictwo w konkursie Tesco dla Szkół to także promocja szkoły i budowanie bliskich relacji ze społeczeństwem i władzami lokalnymi.”


Nagrody są bardzo atrakcyjne. Głosowanie internautów rozpoczyna się 19 listopada o godz.12.00 i trwa do 17 grudnia do godz. 23.59.


Z regulaminu Tesco dla Szkół: 

3. Internauci w jednym dniu głosowania mogą na jeden określony Film głosować jeden raz. Głosować na Prace konkursowe mogą wyłącznie osoby, które zarejestrują się na stronie www.tescodlaszkol.pl i danego dnia zalogują się, podając swój adres e-mail i hasło. Jedna osoba fizyczna może posiadać jedno konto użytkownika. Zarejestrować się na stronie mogą osoby pełnoletnie, posiadające pełną lub ograniczoną zdolność do czynności prawnych oraz osoby, które ukończyły lat 13 i nie są ubezwłasnowolnione całkowicie. W imieniu Osób, które nie ukończyły lat 13 rejestracji powinien dokonać rodzic lub opiekun prawny. 

8. Internauci zarejestrowani na Stronie Internetowej Konkursu, uprawnieni do głosowania na Prace Konkursowe, mają możliwość zdobywania dodatkowych punktów przeliczanych na głosy dla wybranej przez siebie Pracy Konkursowej korzystając z aplikacji – gry, umieszczonej na Stronie Internetowej Konkursu. Internauci biorący udział w grze mogą zdobyć przez cały okres głosowania (od 19.11.2012 do 17.12.2012r.) od 1 do 100 punktów. Punkty, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, każdy Internauta może przenieść w dowolnym momencie na swoje konto w serwisie www.tescodlaszkol.pl i przelać je na wybrany film lub filmy za pomocą przycisku “oddaj głosy dodatkowe” znajdującego się pod filmem. Zasady gry określone są na Stronie internetowej Konkursu.


Regulamin jest do przeczytania lub do pobrania na stronie Tesco dla Szkół Zdrowo Najedzeni:
http://www.tescodlaszkol.pl/files/Regulaminy/Regulamin%20konkursu%20Tesco%20dla%20Szkol%20Zdrowo%20Najedzeni.pdf

 

 

 

 

Prosimy o zaangażowanie wszystkich sił w promowanie naszego filmiku, naszej Szkoły i Naszego Miasta.

 

Miło nam donieść, że ukształtowała się Nieformalna Grupa Wsparcia Głosowania Internetowego. W jej skład weszli sami WIELCY: Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Suchowiejko (1.90 m plus), Burmistrz Naszego Miasta Jerzy Hardie-Douglas (WIELKI HARLEJOWIEC), Dawid Pęcak, nasz absolwent (2 m plus), dyrektor Szkoły Muzycznej Włodzimierz Piesiak (WIELKI MORS), Andrzej Piesiak (Mój WielkiBrat) i ……. zespół MATERIA (GIGAWATY). Skład Grupy ma charakter otwarty, każdy może się do niej dopisać, bez względu na wzrost, wagę, przekonania polityczne, upodobania kulinarne czy muzyczne.

 

Opiekun zespołu „Akcja animacja”

Jolanta Sierpińska

 

info i zdjęcia - STO

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: