Wszystkich internautów zapraszamy serdecznie do odwiedzenia strony www.festiwalbalonowy.pl.

Na stronie znaleźć można szczegółowe informacje o IV Polsko-Niemieckim Festiwalu Balonowym „O Memoriał Kurta Hummela”, dokładny plan tej imprezy i fotogalerię. Zarejestrowani piloci – uczestnicy Festiwalu odwiedzić mogą specjalnie przygotowaną podstronę z informacjami technicznymi, a wszyscy użytkownicy Internetu -  rozbudowany serwis meteo.  


      W tym roku Szczecinek kolejny raz gościł będzie uczestników IV Polsko-Niemieckiego Festiwalu Balonowego „O Memoriał Kurta Hummela”. To jedna z największych tego typu imprez w naszej części Europy, a jej organizatorem jest Samorządowa Agencja Promocji i Kultury.

   Pierwsza edycja Festiwalu miała miejsce w 2010 roku i uświetniła obchody 700-lecia Szczecinka. Festiwal pomyślany jest jako spotkanie integrujące polsko-niemieckie środowiska baloniarzy, ale biorą w nim także udział piloci z Danii, Wielkiej Brytanii czy Holandii. Impreza ma charakter memoriału upamiętniającego postać porucznika Kurta Hummela z 9 pułku huzarów, który w 1908 roku zginął podczas lotu balonem nad Morzem Północnym. Pochodzący z Sępolna Wielkiego k. Białego Boru (Powiat Szczecinecki) brał udział w prestiżowych zawodach o Puchar Gordona Bennetta.

   Szczecinecki Festiwal na dobre wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez Pomorza Zachodniego i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Szczecinka, Powiatu Szczecineckiego i turystów.

   Tegoroczna edycja potrwa od 21 do 23 czerwca 2013, weźmie w niej udział około 30 załóg i na pewno nie zabraknie podczas niej wielu atrakcji dla wszystkich miłośników sportu balonowego.

 

Uwaga! Zapraszamy na stronę poświęconą festiwalowi balonowemu w Szczecinku!

 

 www.festiwalbalonowy.pl

 

PROGRAM IV Festiwalu Balonowego:

 

21 CZERWCA

 

19:00 – I START (OSiR) – rozegranie konkurencji sportowej POGOŃ ZA LISEM


22 CZERWCA

 

17:00 – Mini park atrakcji dla całych rodzin – dmuchańce, konkursy, niespodzianki! (OSiR)

19:00 – II START – rozegranie konkurencji sportowej FLY IN NA OSiR

22:00 – GALA NOCNA (OSiR) – Widowiskowy pokaz, w którym udział weźmie ok. 15 balonów polega na podświetlaniu czaszy balonów w rytm muzyki filmowej, pokazem kieruje dyrygent. Pokaz potrwa około 20 minut.

 

23 CZERWCA

 

6:00 – III LOT OSiR

13:00 - 13:30 - PARADA BALONIARZY ULICAMI MIASTA – Parada wyjedzie spod Hotelu Zieliński ulicą Tadeusza Kościuszki i Jana Pawła II a zakończy się na placu Wolności

19:00 – IV START BALONÓW

 

Jednocześnie przypominamy o trwającym konkursie plastycznym "Balony nad Szczecinkiem". Regulamin do pobrania tutaj.

 


ZAPRASZAMY!!!

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: