Samorządowa Agencja Promocji i Kultury oraz Klub Na Obcasach proponuje Paniom wyjazd do magicznego miejsca, jakim są niewątpliwie OGRODY HORTULUS W DOBRZYCY. Wyjazd dnia 7 czerwca o godz. 9:00 z placu Kamińskiego w Szczecinku.

W programie: zwiedzanie z przewodnikami ogrodów tematycznych, krórych jest około 30. Wśród nich są te związane ściśle z rodzajem środowiska - między innymi ogród skalny, leśny, jak i te, w których dominuje architektura i styl związany ze sztuką i kulturą narodową , jak np: ogród japoński, francuski lub śródziemnomorski. W stylu angielskim zaprojektowano grupę ogrodów zmysłów - każdy z nich pobudza różne zmysły człowieka. Wzrokiem zawładną ogrody barwy, światła i cienia, do których należą : ogród purpury i ognia, biały i lila -róż, niebiesko-żółty. Słuch rozbudzą ogrody szumu , szelestu, dźwięku, czyli ogrody traw oraz ogrody wodne. Woń, aromat, zapach , to przede wszystkim ogrody ziołowe oraz piękne rosarium w stylu angielskim.

W ogrodach znajdziemy również wyszukane i orginalne elementy architektury i sztuki ogrodowej.
Czerwiec jest eksplozją kolorów i nade wszystko zapachów kwitnących azalii, rododendronów, bzów i bylin.
W markecie "Ogród i Galeria" będzie można zakupić artykuły wystroju wnętrz i ogrodów z najdalszych zakątków świata oraz akcesoria i narzędzia ogrodnicze. Natomiast "Centrum Ogrodnicze" oferuje w sprzedaży kilka tysięcy gatunków i odmian roślin ogrodowych oraz profesjonalne doradztwo ogrodników.

 

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: