Zainwestuj w Szczecinku

 

 

Dlaczego warto inwestować w Szczecinku?

 Szczecinek to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Jego wyjątkowe położenie - na skraju Drawskiego Parku Narodowego, wzdłuż brzegu jeziora Trzesiecko - przyczyniło się do szybkiego rozwoju turystycznego. Powstały tu bowiem liczne atrakcje przyciągające z roku na rok coraz większą liczbę turystów - regularnie kursujący tramwaj wodny, wyciąg do nart wodnych, taksówki pływające po jeziorze, nowoczesne centrum tenisowe to tylko niektóre z nich. W Szczecinku powstają nowe centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe, domy wielorodzinne oraz pensjonaty i hotele. To miasto z wielkim potencjałem.

Czy położenie Szczecinka jest korzystne?

Powiat Szczecinecki leży na styku trzech województw - zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Szczecinek jest ważnym węzłem kolejowym, przez miasto przebiega droga krajowa nr 11 łącząca zagłębie śląskie z polskim morzem oraz droga krajowa nr 20 łącząca Szczecin z Gdańskiem. Położenie Szczecinka sprzyja rozwojowi przemysłu drzewnego, meblarskiego i papierniczego. Dorze rozwija się również tu przemysł elektrotechniczny, spożywczy oraz mleczarski. Na terenie miasta znajdują się zaklady jednych z najprężniej dzialających firm w kraju: Krono, Elda, Centrostal, Elmilk, Telzas.

Jak postrzegani są nowi inwestorzy przez mieszkańców?

Szczecinek to miasto aktywnego wypoczynku. Często urządzane tu koncerty plenerowe (Festwal Blues-Country-Folk, trasy radia Eska czy telewizji Polsat), imprezy sportowe o randze międzynarodowej (Puchar Stong Man, międzynarodowe mecze piłki nożenej i koszykówki) i widowiska teatralne zawsze przyciągają tysiące widzów. Dzięki temu Szczecinek stał się miastem pogodnych i otwartych ludzi. Raz do roku przyznawane są nawet gospodarcze wyróżnienia dla innowacyjnych i przyjaznych inwestorów w konkursie Mocarz Gospodarczy Powiatu Szczecineckiego.

Czy Szczecinek to miasto z przyszłością?

Przyszłość miasta zależy od następnych pokoleń, dlatego miasto stawia na wysoki poziom szkolnictwa. Szczecinek to bardzo ważny punkt na edukacyjnej mapie regionu. W mieście znajduje się rozbudowana sieć przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mieszczą się tutaj również wydziały zamiejscowe wyższych szkół niepublicznych, kształcących studentów między innymi w zakresie nauk ekonomicznych i społecznych. W Szczecinku swoją siedzibę mają także renomowane szkoły języków obcych.

Czy inwestor może liczyć na fachowe doradztwo?

Szczecinek to przede wszystkim profesjonalna obsługa inwestorów. Kopmpleksową pomoc w zakresie inwestycji zapewniają fachowo przygotowani pracownicy Szczecineckiego Centrum Wspierania Biznesu, Samorządowej Agencji Promocji i Kultury oraz wyspecjalizowanych referatów Urzędu Miasta. 

 


Szczecinek to dobre miejsce na inwestycje

wejdź na www.strefaekonomiczna.eu

SAPiK Unplugged


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: