Lemmy Kilmister, a właściwie Ian Fraser Kilmister, to legenda muzyki rockowej. Chodzący, śpiewający i grający dowód konserwującego wpływu rock and rolla na procesy starzenia i kondycję psychiczną. Człowiek, który według wszelkiej wiedzy medycznej powinien już dawno nie żyć, albo przynajmniej jeździć na wózku inwalidzkim, czekając na drugi przeszczep wątroby,  a tymczasem….
Jego kariera to kawał historii rocka. Zaczynał jako technik sceniczny w ekipie Jimmiego Hendrixa. Potem przez jakiś czas grał w nieco zapomnianym już dzisiaj zespole Hawkwind, aby w 1975 założyć własną kapelę – Motörhead, z którą występuje do dzisiaj.


Film, na który już dzisiaj serdecznie zapraszamy, to jeden z najciekawszych dokumentów muzycznych, jakie ostatnio zrealizowano. Lemmy Kilmister opowiada w nim o swoim dzieciństwie, matce, która była kochanką Johna Lennona, swoich pierwszych doświadczeniach estradowych i fascynacjach muzycznych. W filmie pojawią się również inni muzycy. Zobaczymy między innymi  Ozzy’ego  Osbourne’a, Slasha, Alice’a Coopera, Steve’a Vaia i muzyków Metalliki. Jeżeli czujecie, że zżera was jesienna deprecha, a w organizmie brakuje wam metali ciężkich, to macie tylko jedno wyjście. Doktor Lemmy przyjmie was – i to bez skierowania od lekarza rodzinnego –  20 grudnia w kinie Wolność o godzinie 20:00! Bilety w cenie 10 zł można nabyć w kasie kina Wolność. Satysfakcja gwarantowana!


 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: