Już 21 września w niedzielę od godz. 13:00 do 17:00 przy Muszli Koncertowej mieszkańcy Szczecinka będą mogli wziąć udział w Festynie Expo-Zdrowie- mobilnej wystawie poświęconej tym razem profilaktyce zawału serca. W Polsce co roku ponad 100 tysięcy osób ma zawał serca. Około 25% z nich umiera, zanim nadejdzie jakakolwiek pomoc, a następne 45% – w trakcie drugiego zawału. Przyczyną połowy przedwczesnych zgonów są choroby serca i układu krążenia. Wystawa Expo Zdrowie skutecznie wychodzi naprzeciw tym schorzeniom, ponieważ wiele z nich jest uleczalnych. Uczestnicy przechodzą przez osiem stanowisk ekspozycji, które dostarczają informacji dotyczących rewitalizacji układu krążenia i serca.


W programie wystawy będą bezpłatne badania: poziomu cukru we krwi, wydolności płuc, pomiar tkanki tłuszczowej, współczynnika wody w organizmie i ciśnienia tętniczego, ponadto test wysiłkowy (harwardzki), wiek biologiczny organizmu w oparciu o program prof. Lestera Breslow, masaż relaksujący, możliwość konsultacji z dietetykiem i terapeutą uzależnień.

Nowoczesne banery i broszury ułatwią uczestnikom zapamiętanie najważniejszych informacji. Każdy otrzyma indywidualną kartą wyników badań. Ta akcja sprawdzona w kraju i na świecie teraz gościć będzie w naszym mieście.

Jak dowodzą statystyki, wskaźnik zapadalności na choroby cywilizacyjne jest w naszym kraju niezwykle wysoki, zaś średnia długość życia - o wiele niższa niż w krajach Europy Zachodniej. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale kluczowa wydaje się tutaj kwestia właściwego, zdrowego stylu życia. Im większa nasza wiedza na ten temat, im większe zastosowanie w praktyce najnowszych odkryć w dziedzinie zdrowia tym lepsza kondycja naszego organizmu, dlatego przyjdź sam i zaproś rodzinę oraz znajomych!

 

Organizatorem programu jest Fundacja ChSCh (Chrześcijańska Służba Charytatywna) - Filia w Szczecinku a licencji udzieliła Fundacja Źródła Życia.

Programowi patronują: Instytutu Promocji Zdrowia WSTH, Korespondencyjna Szkoła Lepszego Życia i SAPiK .

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: