Starostwo Powiatowe w Szczecinku wspólnie z Urzędem Miejskim w Barwicach organizują, 21 września 2014 r. w Barwicach na stadionie miejskim, Dożynki Powiatowo-Gminne połączone z wystawą rolniczo-ogrodniczo-gospodarczą, licznymi konkursami, wspólną zabawą, a także prezentacją gmin i instytucji rolniczych.

W imieniu organizatorów – Krzysztofa Lisa Starosty Szczecineckiego i Zenona Maksalona Burmistrza Barwic serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu szczecineckiego do uczestnictwa w Dożynkach Powiatowo-Gminnych, które w tym roku odbędą się 21 września na stadionie miejskim w Barwicach. Obok wystawy rolniczo-ogrodniczo-gospodarczej organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, w tym m.in. stoiska z ekologiczną żywnością, wytwarzaną na terenie powiatu szczecineckiego, sprzętem rolniczym, rękodziełem, stoiska doradczo-konsultacyjne, degustacyjne.

Program uroczystości jest następujący:
11.00 - 12.15   Msza święta
12.15 - 12.35   Korowód dożynkowy
12.40 - 13.15   Ceremoniał dożynkowy
13.20 - 17.00   Pokazy kawaleryjskie z udziałem Szwadronu Kawalerii Szczecineckiej  


- Prezentacje artystyczne gmin powiatu szczecineckiego
- Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych
- Turniej Sportowo-Rekreacyjny samorządów powiatu szczecineckiego
- Konkursy


17.00 -18.00    Ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród.
18.30 - 22.00   Zabawa taneczna z zespołem Talisman

Niewątpliwie prawdziwą niespodzianką imprezy będzie strzelnica przygotowana przez ASG Borne Sulinowo, paintball oraz pokaz kawalerii w wykonaniu Szwadronu Kawalerii Ziemi Szczecineckiej, warsztaty rybne. W tym roku, po zakończeniu części oficjalnej odbędzie zabawa taneczna, którą poprowadzi zespół Talisman.

Odbędą się również liczne konkursy, w których na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. wysokiej klasy robot kuchenny, parowar, serwis porcelanowy, nagrody pieniężne:

- Konkurs wieńców dożynkowych,

- Turniej sportowo-rekreacyjny samorządów powiatu szczecineckiego,
- Najlepsza prezentacja artystyczna gminy,
- Najlepsze stoisko,
- Najsmaczniejsza lokalna potrawa,
- Najsmaczniejsza nalewka, wino.

Całość rozpocznie się mszą świętą o godz. 11.00. Później uczestnicy dożynek przejdą w barwnym korowodzie, odbędzie się ceremoniał dożynkowy oraz wspólna zabawa.
W związku z tym, że impreza odbędzie się w Barwicach, PKS Szczecinek przygotował specjalną ofertę – obok kursów liniowych, kursy dodatkowe do Barwic. Autobusy z dworca PKS w Szczecinku odjeżdżać będą w godzinach: 10.15, 12.15, 15.00, 16.15, 18.15. Promocyjny koszt biletu to jedynie 6 zł! Szczegółowy rozkłąd do pobrania tutaj.


Do zobaczenia 21 września w Barwicach!

 

info: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: