XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Czychowskiego

 

XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. M. Czychowskiego ogłoszona w listopadzie 2017 r. zostanie podsumowana 10 czerwca 2018 r. Tego dnia o godz. 17.00 w kinie Wolność zostaną wręczone nagrody przez Fundatorów: Jerzego Hardie-Douglasa, Krzysztofa Lisa oraz przedstawicieli Organizatora (SAPiK). Nagrodzone wiersze nie tylko usłyszymy ze sceny kina, ale będzie można przeczytać w wydanych z tej okazji książkach.

 

Ubiegłoroczny koncert grupy artystów z kręgu piosenki literackiej i poezji śpiewanej zaowocował utworzeniem w Szczecinku grupy fanów, na których to prośbę Galę Finałową XXII edycji konkursu zwieńczy zespół LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW. Usłyszymy znane i lubiane utwory, ale głównym motywem będą piosenki z wydanej w 2018 roku płyty „BARDZIEJ”.

W tym roku przyjaciół poezji czeka niespodzianka, bowiem Gali Fiinałowej towarzyszyć będą „MUZYCY Z KOŃCA ŚWIATA – DZIKIE DUSZE” (Polanica Zdrój). Siedmioosobowy zespół grający na instrumentach etnicznych (m.in: bębny, misy, gongi, drumla, kij deszczowy, bęben szamański) przywita Państwa w kinie, po czym zaprosi na godzinę 20.00 do C.K.ZAMEK – Piano Bar na dalszy ciąg koncertu oraz spotkanie z „Szamanką” - Justyny Koronkiewicz.

W Piano Barze odbędzie się TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA (zgłoszenia przyjmowane będą od 20.00 do 20.30).

Nagroda finansowa ufundowana przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury w Szczecinku.

 

Bilety na galę do nabycia w kasie kina Wolność.

 

 

 

Repertuar kina "Wolność"


 

Szczecinek - setki lat, tysiące możliwości


Zobacz nas także na: